Różne zastosowania stalowych kontenerów specjalnych

Jeśli chcesz zamówić kontener na odpady, koniecznie sprawdź ekombud.pl/kontenery-specjalne/.

W sprzedaży dostępne są w najróżniejsze typy kontenerów na odpady. Te najpopularniejsze sprawdzają się jako kontener na gruz lub złom, a także przy gromadzeniu ziemi czy odpadów opakowaniowych. Istnieje jednakże wiele typów odpadówwymagających użycia kontenerów specjalnych. Na tle pozostałych różnią się one inną konstrukcją oraz dodatkowymi wzmocnieniami i uszczelnieniami. Jakie surowce można magazynować w kontenerach specjalnych? Jakie ich rodzaje oferują producenci i czym cechują się poszczególne modele?

Kontenery stalowe – typy i ich najczęstsze zastosowanie

Kontenery powinny być dopasowane do specyfiki składowanych i przewożonych w nich odpadów. Na przykład kontenery budowlane zaprojektowano z myślą o takich odpadach jak złom, gruz, zniszczone płytki parkietowe lub ceramiczne, jak również zdemontowane elementy stolarki otworowej – zwykle służy do tego kontener otwarty. W zakładach przetwarzających drewno bądź produkujących granulaty najlepiej sprawdzają się natomiast kontenery stalowe z podajnikiem ślimakowym uniemożliwiającym rozsypywanie się zawartości. Do przechowywania odpadów w formie ciekłej lub półpłynnej idealnie nadają się kontenery uszczelniane.

Kontenery plandekowe – dla firm transportowych oraz magazynów

Do składowania ładunków o sporych gabarytach, które nie są odpadami bądź potrzebują selektywnego rozładunku, najlepszym rozwiązaniem okazują się kontenery plandekowe. Ich konstrukcja na bazie szkieletu jest powleczona plandeką, po rozsunięciu której (na zasadzie identycznej jak przy firance) możliwe jest szybkie rozładowanie kontenera. Tego typu kontenery wytwarzane są głównie dla magazynów oraz przedsiębiorstw transportowych.

Siedziba firmy:
EKOMBUD Sp. z o.o.
ul. Partyzantów 24D
32-700 Bochnia

Tel.: +48 (14) 612 24 78
Mob.: +48 602-412-696
E-mail: [email protected]