czepki ochronne

Robocza odzież ochronna – zastosowane czepków i maseczek

Zapewnienie najwyższych norm bezpieczeństwa w czasie przetwarzania artykułów przeznaczonych do spożywania wymusza, aby załoga linii produkcyjnych nosiła stosowne ubranie ochronne, które uniemożliwia przedostanie się cząstek ciał obcych do wytwarzanych wyrobów. Jednym z ważnych elementów takiej odzieży roboczej są maseczki higieniczne i czepki, osłaniające głowę pracowników.

Osłony zakrywające twarz oraz włosy – czapki, kominiarki i czepki

Fundamentalnym zadaniem produktów chroniących głowę członków załogi, jest uniemożliwienie dostaniu się pojedynczych włosów do produkowanej żywności. Zarządcy linii przetwórczych dostarczają swojej załodze różnorodne okrycia na twarz oraz włosy. Okrycia te wykonane są na ogół z polipropylenu, w skrócie PP, który charakteryzuje się dobrą przepuszczalnością powietrza i może być stosowany w sektorze spożywczym, również do wytwarzania opakowań. Z PP wykonuje się między innymi kominiarki zasłaniające znaczną część głowy oraz czepki ochronne clip. Te pierwsze można nabyć także w wersji z maseczką zasłaniającą nos i usta osoby. Polipropylen może być barwiony, zatem czepki oraz kominiarki ochronne z niego wytwarzane, można nabyć w najróżniejszych kolorach, co na pewno docenią właściciele zakładów, którzy troszczą się o spójność wizerunkową marki. Natomiast czapki ochronne (także te z daszkiem) wykonywane są z przędzy akrylowej oraz bawełny.

Hipoalergiczne i lekkie maseczki higieniczne z włókniny PP

Maseczki są kolejną osłonę w trakcie produkcji. Minimalizują one ewentualność dostania się do artykułów spożywczych drobinek śliny. Maseczki zakrywające twarz to artykuły jednokrotnego użytku. One także wytworzone są z włókniny PP, która nie powoduje reakcji alergicznych, nie pyli się oraz jest niezwykle lekka. Zależnie od wymogów, w branży spożywczej nosi się jedno-, dwu- lub trzywarstwowe maski ochronne. Dla mężczyzn posiadających wąsy oraz brodę zaprojektowane są z kolei specjalne maseczki ochronne zakrywające kompletnie szczękę, które sięgają nad górną wargę.

Siedziba firmy:
Global Food Hygiene D.Urbański Spółka Komandytowa
Kuśnie 41D
98-200 Sieradz

Tel.: +48 43 827 36 66
E-mail: [email protected]