Ochraniacze dla konia osłonią kończyny zwierzęcia przed urazami

Jeśli szukasz ochraniaczy dla koni, zobacz tu.

Osoby, które po prostu nie są zainteresowane jazdą konną, czasami są zaskoczone, iż kończyny koni powinno się chronić ochraniaczami. Oferta artykułów tego rodzaju jest niezmiernie obszerna i w sprzedaży dostępnych są setki ochraniaczy dla koni wyprodukowanych z najrozmaitszych materiałów. To powoduje, iż także obeznani jeźdźcy miewają niekiedy problem z ich wyborem.

Ochraniacze dla konia – transportowe, skokowe, ujeżdżeniowe

Najważniejszym kryterium doboru ochraniaczy, które powinno się nałożyć koniowi, jest rodzaj aktywności, w jakiej zwierzę w teraz bierze udział. Jest kilka wariantów ochraniaczy: stajenne, transportowe, skokowe, ujeżdżeniowe, crossowe, rajdowe oraz specjalistyczne, a każde z nich spełnia inne zadanie. Przykładowo, rolą ochraniaczy ujeżdżeniowych jest zredukowanie niebezpieczeństwa powstania stłuczeń, urazów, a nawet ran, które czasem zdarzają się podczas treningów ujeżdżeniowych. Ochraniacze tego typu dobrze absorbują dynamikę uderzenia, a jednocześnie podtrzymują staw pęcinowy. Natomiast ochraniacze skokowe wyróżniają się mocną budową skoncentrowaną na zakryciu boków oraz tylnej części nogi konia, co chroni ją w razie zahaczenia o drążek przeszkody. Nogi koni sportowych, które z uwagi na uczestnictwo w różnorodnych zawodach jeździeckich przemieszczane są regularnie po kilkadziesiąt kilometrów od stadniny, zabezpieczają ochraniacze transportowe. Muszą one być wytworzone z materiałów, które nie będą powodować otarć nawet w czasie wielogodzinnej podróży. W sklepach z artykułami jeździeckimi zamówisz też kaloszki dla konia, które zaprojektowano z myślą o zwierzętach biorących udział w wyścigach. Kaloszki ochraniają piętkę koni, które podczas galopu uderzają tylnymi kończynami o przednie.

Ochraniacze dla konia – z jakich tworzyw się je robi?

Miłośnicy jeździectwa szukający ochraniaczy dla koni zderzą się z niezmiernie obszerną ofertą artykułów, różniących się od siebie zarówno tworzywem, z których są produkowane, jak ceną. Oczywiście, zwykle najatrakcyjniejsze na pierwszy rzut oka są ochraniacze skórzane, lecz wymagają one odpowiedniej troski oraz konserwacji po każdym użyciu, w przeciwnym razie za jakiś czas będzie trzeba wymienić je nowe. Inne materiały, z których wytwarza się ochraniacze, to lekki i trwały neopren oraz inne tworzywa sztuczne. W sklepach dostępne są także kaloszki dla koni wytworzone z kauczuku.

Siedziba firmy:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]