Niezbędne wyposażenie każdego jeźdźca – buty do jazdy konnej

Szukasz butów jeździeckich? Powinieneś odwiedzić ten adres.

Jeździectwo z roku na rok zyskuje na popularności. Rzecz jasna nie jest to dziwne – zwłaszcza, jeżeli dostrzega się liczne atuty tej dziedziny sportu. Najważniejsze z nich to: rozwój wszystkich partii mięśniowych, poprawienie kondycji, jak również ćwiczenie odpowiedniej postawy. Poza tym ma zbawienne działanie na samopoczucie: redukuje napięcie, sprzyja zacieśnianiu bliskich relacji i podnosi poczucie odpowiedzialności. Jedak by w pełni korzystać z dobrodziejstwa jazdy konnej, musimy dobrze dobrać odzież i buty jeździeckie. Na co uważać przy zakupie tych ostatnich?

Buty jeździeckie – sztyblety a może oficerki?

Odróżnia się dwa główne rodzaje butów jeździeckich: sztyblety oraz oficerki. Te pierwsze są zdecydowanie krótsze, ponieważ sięgają zaledwie ponad kostkę. Oficerki to natomiast obuwie nadzwyczaj wysokie, sięgające za kolano. W związku z tym dają ochronę większej powierzchni nogi, zmniejszając ryzyko powstawania siniaków i zadrapań. Sztyblety są dużo tańsze, jednakże decydując się na ich zakup, należy nie zapominać o tym, żeby zaopatrzyć się też w osłonę na nogi – sztylpy albo czapsy.

Z czego wykonuje się buty do jazdy konnej?

Podczas zakupów butów do jazdy konnej, koniecznie zwróćmy uwagę na surowiec, z jakiego zostały one wykonane. Na rynku znajdziemy obuwie uszyte ze skóry i jej rozmaitych zamienników. Skóra jest z pewnością bardziej kosztowna, lecz warto się na nią zdecydować ze względu na zwiększoną trwałość i możliwość dopasowania się buta do konturu stopy dżokeja. Polecane są przede wszystkim buty cielęcej skóry, która jest miękka i szybko nabiera pożądany kształt. Skóra bydlęca pod tym względem wypada trochę gorzej, lecz jej przystępna cena jest sporą walorem.

Siedziba firmy:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]