Łańcuchy śnieżne – zastosowanie

Szukasz łańcuchów na koła? Skieruj się na ten adres.

Łańcuchy na koła w znacznym stopniu zwiększają przyczepność auta w skrajnych warunkach – na ośnieżonych i oblodzonych drogach, głównie na stromych podjazdach. W niektórych krajach muszą one zawsze znajdywać się w bagażniku każdego samochodu przez cały rok (tak jest między innymi w Bułgarii, Norwegii i Turcji), w innych natomiast są one niezbędnym elementem wyposażenia auta jedynie w zimą (takie prawo obowiązuje na przykład w Niemczech, Polsce, Hiszpanii i we Włoszech). Jak zatem modele łańcuchów na koła można kupić w sklepach?

Typy łańcuchów na koła

Łańcuchy na koła dzielimy przede wszystkim mając na uwadze ich zastosowanie. Wyróżniamy typy wykonane z myślą o stosowaniu w pojazdach terenowych, ciężarowych, osobowych i dostawczych, a także w autobusach. Łańcuchy różnią się także motywem zaplotu, przekrojem i grubością ogniwa (przeważnie jest to kształt rombowy ukośny) oraz mocowaniem, które powinno być dostosowane do rodzaju felgi. Różne są też materiały, z których wytwarza się łańcuchy na koła. Współcześnie producenci używają głównie stali manganowej lub tytanowej.

Prowadzenie pojazdu z łańcuchami samochodowymi

Zakładanie łańcuchów na koła wymaga pewnych umiejętności i na początku może być źródłem znacznego stresu. Aby się go ustrzec się, warto przećwiczyć tę czynność na placu manewrowym lub w garażu. Z kolei jazda z łańcuchami wymaga nieco odmiennej techniki. Należy wystrzegać się poruszania się po odśnieżonych drogach, buksowania kół i przekraczania prędkości 50 kilometrów na godzinę. Korzystając z łańcuchów samochodowych, należy też obowiązkowo nadzorować ich ułożenie oraz napięcie – w ten sposób unikniemy ich szybkiego zużycia i tym samym przedłużymy czas ich użytkowania.

Siedziba firmy:
AUTO-PLUS Zbigniew Haluch
ul. Prądnicka 79
31-202 Kraków

Tel.: +48 (12) 416-20-08
Mob.: +48 602-790-666
E-mail: [email protected]