Lampy solne – zdrowotne właściwości

Zaprzestań bezowocnych poszukiwań! Lampa solna sklep znajdziesz na ogrodysolne.pl/pl/c/Lampy-solne/16.

Lampy solne w ostatnich czasach zyskały gigantyczną popularność. Trzeba przyznać, iż są niezmiernie estetycznym dodatkiem do mieszkalnych wnętrz, zapewniającym nastrojową atmosferę. Jednak czy wiesz, iż korzystanie z lamp solnych może przynosić także korzyści lecznicze?

Lampy solne

Lampy solne to nie wyłącznie ładne dekoracje mieszkalnych wnętrz, lecz również urządzenia oparte na naturalnym surowcu – soli himalajskiej. Lampy solne są wykonane z brył soli, wydobytych z kopalni, a następnie wydrążonych, aby pomieścić wewnątrz żarówkę. Przeważnie bryły lamp solnych rozmieszcza się na drewnianych podstawkach. Kiedy lampa jest uruchomiona, nadaje ciepłe, delikatne światło, tworząc sympatyczną aurę w pomieszczeniu.

Zasada działania lamp solnych

Działanie lampy solnej opiera się na zjawisku jonizacji atmosfery. Sól himalajska jest bogata w jony ujemne, a pod działaniem ciepła transmitowanego przez lampę, jony ujemne są oswobadzane do otoczenia. Właśnie dlatego lampy solne zwane są naturalnymi jonizatorami powietrza. Jony ujemne posiadają zdolność przyciągania cząsteczek zanieczyszczeń powietrza, takich jak kurz czy zarazki. Po przyciągnięciu ich do siebie, jony opadają na podłogę, filtrując równocześnie powietrze w pomieszczeniu. To naturalne oczyszczanie atmosfery ma prawo dostarczyć ulgę ludziom cierpiącym na alergie bądź problemy z układem oddechowym.

Lampa solna – właściwości zdrowotne

Wśród korzyści z korzystania z lamp solnych zwykle wymienia się: poprawę jakości powietrza w pomieszczeniu – oczyszczone powietrze może przynieść ulgę osobom z kłopotami alergicznymi, astmą lub innymi chorobami układu oddechowego, pozytywny wpływ na nastrój – ciepłe światło, emitowane przez lampy solne, stwarza przyjemną atmosferę, służąc relaksowi i redukcji napięcia, poprawa koncentracji – twierdzi się, iż jony ujemne, wydzielane przez lampę solną, mają potencjał poprawy koncentracji i skupienia, neutralizację tzw. elektrosmogu – co poniektórzy twierdzą, że jony ujemne emitowane przez lampę solną neutralizują działanie elektrosmogu, czyli zanieczyszczeń wytwarzanych przez urządzenia elektryczne. Jak więc widzisz – lampy solne to nie wyłącznie wzięte dodatki do mieszkalnych wnętrz, ale również możliwe źródło pełnego zdrowia i dobrego samopoczucia.

Siedziba firmy:
Ogrody Solne
ul. Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669 997 776
E-mail: [email protected]