Komfort termiczny i wytrzymałość – atuty drzwi drewnianych wejściowych

Szukasz drzwi dwuskrzydłowych zewnętrznych? Koniecznie odwiedź tę stronę.

Drzwi wejściowe mają kilka zadań – strzegą przed wtargnięciem osób niepowołanych, separują od zgiełku docierającego z dworu oraz ochraniają mieszkanie przed negatywnym oddziaływaniem czynników atmosferycznych. Kiedy nabyć drzwi dwuskrzydłowe? Czemu warto wybrać drewniane drzwi zewnętrzne?

Drzwi zewnętrzne drewniane nie zniekształcają się

Zakup drzwi wejściowych to jedna z najpoważniejszych decyzji, które musi podjąć każdy posiadacz mieszkania. Drewniane drzwi wejściowe z uwagi na swoje cechy i wytrzymałość od lat cieszą się ogromną popularnością. Drewno świetnie się prezentuje i da się je wykończyć na kilka sposobów. Prawidłowo zbudowane drewniane drzwi zewnętrzne wyróżniają się energooszczędnością i posiadają niewysoki współczynnik przenikania ciepła, co powoduje, iż koszty ogrzewania nie są za wysokie, a mimo wszystko w domu daje się odczuć komfort termiczny. Wybierając drzwi do mieszkania należy wziąć pod uwagę modele o grubości 92 mm lub 68 mm. Ze względu na swoje właściwości ogromnym popytem wyróżniają się przede wszystkim ocieplane drzwi zewnętrzne wykonane z drewna trójwarstwowo klejonego – nie wypaczają się i trudno je uszkodzić, więc wyśmienicie nadają się do zabudowy jednorodzinnej. Obecnie drewniane drzwi wejściowe są wyposażone w najlepsze uszczelki.

A może drzwi drewniane dwuskrzydłowe?

Producenci świadczą też przygotowanie drzwi drewnianych na wymiar, które są rekomendowane w razie posiadania nieszablonowych otworów na drzwi. Z kolei dwuskrzydłowe drzwi zewnętrzne to propozycja dla tych, którym zależy na nieprzeciętnym designie. Jeśli poszukujemy dwuskrzydłowych drzwi drewnianych na wymiar, warto zlecić ich produkcję przedsiębiorstwu, które realizuje indywidualne wzory na zlecenie, a równocześnie zapewnia kilkuletnią gwarancję na swoje wyroby. W drzwiach drewnianych można umieścić efektowne szyby, np. witrażowe. Klienci mogą także wybierać spośród szerokiego wachlarza szyldów. Oprócz zalet estetycznych, wypada również położyć nacisk na pozostałe przymioty, którymi charakteryzują się dwuskrzydłowe drzwi wejściowe. Coraz częściej zaopatruje się je w systemy antywyważeniowe, skutkiem tego są trudne do wyłamania. Gwarantuje to lokatorom wysokie bezpieczeństwo. Drzwi zewnętrzne dwuskrzydłowe posiadają również trzypunktowy zamek listwowy, a nabywca może zdecydować się na niski próg aluminiowy bądź drewniany. W dzisiejszych czasach przy produkcji drewnianych drzwi wejściowych wykorzystuje się wysokiej jakości impregnaty, które osłaniają ich powierzchnię przed negatywnym wpływem czynników atmosferycznych.

Siedziba firmy:
OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]