Klaser na monety i banknoty to wciąż pierwszy wybór kolekcjonerów

Szukasz klasera na monety? Powinieneś odwiedzić ten adres.

Kolekcjonowanie banknotów oraz monet to nie tylko przyjemność ze znajdowania i kupna kolejnych egzemplarzy, ale również uczucie zadowolenia z ich przeglądania i ewidencjonowania. Nabyte numizmaty powinny tym samym zostać umieszczone w stosownych albumach lub klaserach, za sprawą których swobodnie będzie można je oglądać, a przy tym uchowa się je przed możliwymi uszkodzeniami.

Albumy na monety i banknoty – spore ułatwienie przy segregowaniu eksponatów

Pasjonaci monet mają bogaty wybór akcesoriów umożliwiających bezpieczne ich przechowywanie, aczkolwiek najbardziej popularne w dalszym ciągu pozostają klasery. Z jakiego powodu? Głównie dlatego, że pomagają łatwo segregować numizmaty danego typu. Pamiętajmy aczkolwiek, iż część albumów na monety nie ma fabrycznie zamocowanych kart i należy kupować je osobno dobierając je do rozmiaru zbieranych banknotów lub numizmatów. Swoboda dopinania i odczepiania kart jest sporym usprawnieniem przy szeregowaniu eksponatów według naszego uznania – można przenosić je między albumami bez potrzeby wyjmowania pojedynczych okazów, co zmniejsza ryzyko rozdarcia banknotów lub zarysowania numizmatów. Z drugiej strony, dysponując niezbyt okazałym zbiorem, w jednym albumie można umieścić monety o przeróżnych rozmiarach, trzeba tylko kupić karty z odpowiednimi dla nich kieszonkami. Kolejnym plusem klaserów na monety jest to, iż często są stylizowane na wygląd książek lub albumów ze zdjęciami, przez co bez przeszkód skryjemy je na regale przez spojrzeniem potencjalnego złodzieja.

Albumy na monety pomieści bez problemu również monety w kapslach

Doświadczeni kolekcjonerzy rekomendują, by w plastikowych przegródkach albumów trzymać popularniejsze numizmaty, nie mające stanu menniczego, bo nawet gruba folia z polichlorku winylu nie zapewnia monecie kompletnej ochrony przed działaniem wilgoci oraz powietrza. Kosztowne monety w stanie menniczym lub te wykonane z ze srebra i złota należy w pierwszej kolejności zabezpieczyć poprzez włożenie do plastikowego kapsla. Taki kapsel można potem trzymać w klaserze, jako że szereg producentów oferuje strony do albumów, w które bez przeszkód można włożyć monety zabezpieczone kapslem czy też usztywnionym, papierowym holderem.

Siedziba firmy:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]