Kilka słów o profesjonalnych drukarkach 3D dostępnych na polskim rynku

Potrzebujesz drukarek 3D? Sprawdź https://cadxpert.pl/drukarki-3d/

W ofercie firmy CadXpert natkniesz się tylko na drukarki 3D od najlepszych producentów takich rozwiązań: Stratasys, których CadXpert jest autoryzowanym dystrybutorem, jak również MakerBot i FormLabs (jesteśmy wyłącznym dystrybutorem). Drukarki 3D, które znalazły się w naszej sprzedaży, działają między innymi w technologiach: FDM, PolyJet i SLA.

Stratasys – wiodący producent branży drukarek 3D

Stratasys jest światowym liderem branży drukarek 3D. Od ponad 3 dekad – a dokładnie od 1988 r. – zaopatruje klientów nowoczesne rozwiązania oraz urządzenia. Oszacowano, że używając drukarek 3D oraz drugich urządzeń Stratasys można praktycznie o 90 procent zredukować wydatki na produkcję i czas na nią poświęcony. Kluczowe założenia pracy rzeczoznawców marki Stratasys to gwarantowanie wysokiej jakości usług i urządzeń, a także pomoc techniczna oraz merytoryczna. Hit sprzedażowy z asortymentu drukarek 3D marki Stratasys to kolekcja F123 Series – drukarki do zaawansowanego prototypowania, dedykowane dla przemysłu i biznesu. Nowością w naszym asortymencie jest kolekcja F120 – stosunkowo niewielki model drukarek 3D do szybkiego prototypowania z fabryczną dokładnością.

Formlabs – desktopowe drukarki 3D

Kolejnym wiodącym producentem drukarek 3D jest Formlabs. Czym wyróżnia się ta firma na rynku urządzeń do druku przestrzennego? Formlabs produkuje najbardziej zaawansowane technologicznie desktopowe drukarki 3D, jak również specjalistyczne sposoby przyrostowego wytwarzania, jak między innymi SLS i SLA. Nowość w asortymencie CadXpert stanowi drukarka Form 3 – model desktopowy, działający w prekursorskiej, autorskiej technologii LFS (Low Force Stereolithography), która jest rodzajem technologii SLA. Ten model – tak samo jak wszystkie pozostałe urządzenia Formlabs – charakteryzuje się ergonomiczną budową oraz prostą obsługą. Czym prekursorska technologia LFS odróżnia się od SLA? Wyraźnie lepszymi efektami druku z żywic fotopolimerowych: większą precyzją oraz szybkością druku, a także drobiazgowym odzwierciedleniem najdrobniejszych detali. W technologii LFS warunki druku są podtrzymywane na tym samym poziomie, dlatego można wydrukować jednakowe prototypy, do czego dąży się głównie w masowej, seryjnej produkcji.

Drukarki 3D MakerBot – wydruki w technologii FDM

MakerBot dostarcza wysokiej klasy profesjonalne urządzenia do druku 3D, działające stosujące technologię FDM. Drukarki 3D tej marki mają obszerne zastosowanie w najrozmaitszych gałęziach przemysłu, biznesu, edukacji i wielu pozostałych. Najnowszy model, tj. drukarka MakerBot Method X, to urządzenie wspierane przez Stratasys. To propozycja, która obsługuje materiały dedykowane dla kolekcji Method, materiał podporowy Stratasys SR-30 oraz ABS. W Method X drukowanie prowadzone jest w zamkniętej komorze nagrzewanej do 100 stopni Celsjusza. Otrzymany druk jest solidny i precyzyjny, a w trakcie procesu wydruku nie dochodzi do przemieszczenia się warstw oraz nie tworzą się odkształcenia.

Siedziba firmy:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]