Kapsułki z kawą – zawsze idealne espresso i latte

Zamów kapsułki z kawą na cafessima.pl.

Duża część z nas nie wyobraża sobie poranka bez kubka gorącej, smakowitej kawy, która w kilka chwil stawia na nogi i przygotowuje na ciężki dzień pracy. Przy dobrej kawie spotykamy się również z przyjaciółmi, podjadając ciastka na mieście i plotkując o współpracownikach czy dyskutując o najświeższych wydarzeniach w polityce. Napój ten jest nam znany od setek lat, ale wciąż pijemy go najczęściej w dwóch wersjach: z mlekiem lub bez. Dlaczego? Bowiem tak jest najszybciej i najwygodniej.

Kawa w kapsułkach równie dobra jak w kafejce

Gdy chcemy napić się kawy z dodatkami, z rzadkich gatunków bądź fantazyjnie sporządzoną udajemy się zazwyczaj do kawiarni, gdyż niewielu z nas ma umiejętności pozwalające na przygotowanie różnych napojów kawowych. Nie potrafimy dobrać odpowiedniej mieszanki kawy do konkretnego napoju, nie znamy stosunku kawy do mleka i wody, zatem nie wiemy jak zamienić espresso w doskonałe macchiato, cappuccino czy latte. Dlatego wzięta od dekad, a w Naszym kraju faktycznie dopiero w kilku minionych latach, stała się kawa w kapsułkach, którą można przyrządzić w kilka minut w niewielkich dedykowanych ekspresach. Dlaczego tak pokochaliśmy kapsułki z kawą? Przede wszystkim dlatego, że posiadając ekspres na kapsułki nie musimy martwić się o pilnowanie procesu parzenia napoju. W kapsułkach zawarta jest perfekcyjnie odmierzona ilość kawy, aromatów i ewentualnie mleka, a naszą rolą jest tylko położenie kapsułki z kawą w podajniku, zapewnienie w ekspresie odpowiedniej ilości wody, podsunięcie filiżanki albo kubka o odpowiedniej pojemności i odczekanie kilkunastu sekund, aż ekspres wypełni całą pracę za nas.

Kapsułki do kawy – dobra kawa w niskiej cenie

Ekspresy na kawę w kapsułkach nie są kosztowne – nieduże modele, które pomieszczą się na blacie kuchennym, można kupić już za 250 zł. Sama kawa w kapsułkach to też nie jest ogromny koszt. Jeśli przeliczyć koszt jednej kawy, to np. latte można przygotować w domu za niecałe 1,30 zł. Cena waha się naturalnie zależnie od od producenta kapsułek, ale w porównaniu z identycznym napojem podawanym w kafeterii, jest to zwykle ok 20% ceny, jaką wydalibyśmy na mieście. Cena kawy w kapsułkach jest bez wątpienia ich dużą zaletą. Konsumenci jednak zastanawiają się często czy posiadając ekspres jednej firmy nie zostaną ograniczeni do kupowania kapsułek tylko od jednego producenta. To nieuzasadnione obawy. Współcześnie do wszystkich wziętych systemów, takich jak Nescafe Dolce Gusto, Tchibo Cafissimo czy Nespresso można zamówić pasujące kapsułki.

Siedziba firmy:
Sklep internetowy Cafessima
ul. Stawki 6/121
00-193 Warszawa

Tel.: +48 22 122-88-73
E-mail: [email protected]