Jak wykorzystanie świeczników solnych może mieć pozytywny wpływ na zdrowie?

Nie przekopuj już sieci! Świeczniki solne sklep na miarę Twoich potrzeb znajdziesz na https://ogrodysolne.pl/pl/c/Swieczniki-solne/18.

Lampy solne już od lat goszczą w naszych salonach czy sypialniach. Jakkolwiek czy jesteś przekonany, iż podobne właściwości posiadają także świeczniki solne, w jakich umieszcza się świeczki typu tealight? Są one dostępne w przeróżnych kształtach oraz odcieniach i sprawdzają się rewelacyjnie zarówno w mieszkaniu, jak i salonach SPA czy beauty.

Świecznik solny – co to?

Świeczniki solne są wytwarzane z kawałków soli himalajskiej, pochodzącej z obszaru Pendżab położonego w Pakistanie. Ta unikalna sól charakteryzuje się różanym kolorem, jaki dodaje świecznikom subtelności i ciepła. Każdy świecznik jest niestereotypowy, inaczej posiada osobisty charakter.

Świecznik solny – działanie

Świeczniki solne stanowią piękny element ozdobny. Ich delikatne światło tworzy przyjemną atmosferę, bardzo dobrą do relaksu lub romantycznej kolacji. Jakkolwiek czy wiesz, iż poprawiają również jakość powietrza w pomieszczeniu? Kiedy umieszczamy zapaloną świecę wewnątrz świecznika solnego, ciepło wydzielane przez płomień powoduje uwalnianie się jonizujących minerałów zawartych w soli. To zjawisko znane jako jonizacja powietrza. Jony minusowe przyciągają cząsteczki zanieczyszczeń, takie jak pył, bakterie lub alergeny, pomagając w oczyszczaniu powietrza w pomieszczeniu.

Świeczniki solne – atrybuty lecznicze

W jaki sposób świeczniki solne są w stanie pozytywnie wpływać na nasze zdrowie? Najistotniejsze są ich trzy atrybuty: Oczyszczanie powietrza: jony ujemne wydzielane przez świeczniki poprawiają jakość powietrza w naszym środowisku. Redukcja stresu: subtelne światło świecznika solnego może pomóc w redukcji stresu, co wpływa pozytywnie na nasze samopoczucie psychiczne. Neutralizacja elektrosmogu: niektórzy wskazują także, iż jonizacja usuwa zanieczyszczenia emitowane przez urządzenia elektryczne, czyli tzw. elektrosmog. Świeczniki solne można umieścić w rozmaitych miejscach, takich jak salon, sypialnia, łazienka lub gabinet. Warto jednakże pamiętać, by korzystać z naturalnych, nietrujących świec, najlepiej posiadających atest PZH, przyznawany przez Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego PZH – Państwowy Instytut Badawczy.

Siedziba firmy:
Ogrody Solne
ul. Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669 997 776
E-mail: [email protected]