Gdzie najlepiej sprawdzą się blachy dachowe?

Jeśli szukasz nowoczesnych blachodachówek, koniecznie wejdź na https://regamet.pl/blachodachowka/.

Blachy na dach to dziś jeden z najpopularniejszych rodzajów pokryć dachowych. Oczywiście spore zainteresowanie, jakim to rozwiązanie cieszy się wśród budowlańców nie bierze się znikąd. Blachodachówki mają wiele atutów, czyniących z nich wspaniały wybór zarówno w przypadku nowych budynków, jak i remontów tych już istniejących – zwłaszcza wiekowych. Blacha dachowa to także bardzo uniwersalna technologia, znajdująca zastosowanie w wielu gałęziach budownictwa. Powszechnie wykorzystuje się ją w domach mieszkalnych (jednorodzinnych i wielorodzinnych), a także gospodarczych i komercyjnych. Warto więc poznać bliżej jej liczne zalety oraz dowiedzieć się, co zrobić, żeby ułożone z jej użyciem pokrycie było estetyczne i, co najistotniejsze, naprawdę silne.

Blacha dachowa – charakterystyka i zalety

Blacha dachowa wytwarzana jest ze specjalnie dobranych arkuszy stali, która w następnej kolejności zostaje poddana specjalnej obróbce, zapewniającej jej wysoką wytrzymałość. Kluczowe okazuje się dwustronne ocynkowanie i pokrycie blachy warstwą lakieru. Dzięki temu blachodachówka jest całkiem lekka – na co wpływ ma gęstość wykorzystanego surowca oraz jego niewielka ilość – oraz cechuje się wieloma walorami. Wśród nich najważniejsza okazuje się z pewnością wysoka odporność na oddziaływanie wody i powiązana z nią mała podatność na korozję. Nowoczesne blachodachówki odróżnia też duża wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne m.in. zarysowania, a także wgniecenia będące skutkiem opadów gradu czy przedmiotów spadających na dach. Adekwatnie dobrane powłoki lakieru są także odporne na działanie promieni UV, co sprawia, że zachowują one estetyczny wygląd nawet po wielu latach od założenia. By jednakże cieszyć się tymi atutami, blachodachówki rekomenduje się nabywać w przetestowanych miejscach – najlepiej bezpośrednio od producenta.

Blachy na dach – gdzie najlepiej się sprawdzą?

Blacha dachowa, ze względu na niską wagę, znajduje szerokie zastosowanie przy remontach zabytkowych budynków o niskiej lub nadwątlonej wytrzymałości konstrukcji. Równie dobrze sprawdza się także w budownictwie indywidualnym – jest łatwa do montażu i całkiem tania – oraz przy stawianiu i remontach obiektów gospodarczych. Zdaje egzamin też w renowacji kościołów, co wynika z jej przystosowania do wykorzystywania na dachach o dużym nachyleniu.

Siedziba firmy:
REGAMET Tryba SP.J.
39-322 Rzemień 262 A

Tel.: +48 17 584 08 08