Domowy sprzęt do drenażu limfatycznego

Zajrzyj na carepump.pl, aby uzyskać szczegółowe informacje o marce CarePump.

Drenaż limfatyczny to zabieg, którego intencją jest usprawnienie obiegu chłonki w organizmie. Drenaż manualny opracował duński fizjoterapeuta w latach 30-tych XX wieku – to zbiór najrozmaitszych chwytów terapeutycznych, m.in. ruchów pompujących oraz okrężnych, których siłę i częstotliwość terapeuta dostosowuje za każdym razem do kondycji zdrowotnej pacjenta, a także miejsca ucisku.

Aparat do drenażu limfatycznego – zabieg presoterapii bez pomocy fizjoterapeuty

W ostatniej dekadzie fizjoterapeuci każdego dnia wykorzystują maszyny do presoterapii, które odtwarzają masaż wykonywany ręcznie. Taki sprzęt tworzą specjalne mankiety dzielące się na komory, które nakłada się na obrzękłe ramiona i nogi. Poprzez wtłoczenie powietrza w poszczególne komory rękaw naciska na kończynę, stymulując tak krążenie limfy. Istnieje mnóstwo wskazań do wypróbowania drenażu limfatycznego. To głównie obrzęki oraz zastoje limfatyczne, zwyrodnienia stawów, a także obrzęki pooperacyjne (przykładowo po operacji tarczycy albo mastektomii) obrzęki bądź powstałe w wyniku urazów. Stosuje się go dodatkowo w medycynie estetycznej – jako wsparcie w niwelowaniu “skórki pomarańczowej” oraz wspomagająco w toku procesu odchudzania. Presoterapia stała się też bardzo popularna w świecie profesjonalnego sportu, w głównej mierze jako etap regeneracji po zwiększonym wysiłku.

Domowy aparat do masażu uciskowego

Szerokie możliwości wykorzystania urządzeń do masażu uciskowego wpłynęło pozytywnie na rozwój tych aparatów. Obecnie osoby na co dzień korzystające z tej metody masażu mogą wykonać zabieg w domowym zaciszu, za pomocą innowacyjnych aparatów Move4, Move6 oraz Move8 marki CarePump. Domowe aparaty do presoterapii tego producenta wyróżniają parametry podobne do sprzętu stosowanego na co dzień w placówkach fizjoterapeutycznych. Cyfra z nazwy modelu świadczy o liczbie komór znajdujących się w rękawach – im więcej przegródek, tym efektywniejszy jest zabieg drenażu. Urządzenia CarePump są kompaktowe oraz dość lekkie, toteż bez problemu można zabrać je w podróż, przykładowo na zawody sportowe.

Co istotne, poddanie się zabiegowi drenażu limfatycznego musi być zawsze skonsultowane z lekarzem. Nie rekomendujemy postanawiać o tym samemu, ponieważ występują przeciwwskazania, które uniemożliwiają przeprowadzenie takiego masażu (to np. zakrzepica bądź choroba nowotworowa, które trzeba uprzednio wykluczyć.

CarePump

Mob.: (+48) 721 121 314
E-mail: [email protected]