Części do Citroena – gdzie ich szukać?

Zobacz, gdzie kupić części Citroen.

Citroen to marka ze stuletnią tradycją, od dekad lubiana przez polskich kierowców. Jej pojazdy w kraju nad Wisłą są cenione z uwagi na wysoką dostępność, przystępną cenę i w szczególności za znaczną liczbę warsztatów specjalizujących się w ich naprawie. Największą popularnością cieszą się takie modele jak C-Crosser, Jumper, C1, C2, C3, C-Elysse, Nemo, Saxo, Xsara i Xantia. Rzecz jasna, podobnie jak pojazdy innych marek, nie są one bezawaryjne, dlatego posiadacze samochodów z francuskiej stajni muszą przygotować się na to, że z czasem będą zmuszeni nabyć części zamienne.

Części Citroen – co kupujemy najczęściej?

To, jakie części z reguły pierwsze odmawiają posłuszeństwa jest uzależnione głównie od danego modelu – każdy z nich ma swoje wady, z których powstają inne awarie. Na początku trzeba na pewno napomknąć o płynach, które zużywają się na skutek codziennej eksploatacji pojazdu. Są to przede wszystkim płyn chłodniczy, olej silnikowy, czynnik chłodniczy w klimatyzacji oraz płyn hamulcowy. Systematycznych wymian, których ze względu na bezpieczeństwo nie należy lekceważyć, potrzebują również elementy układu hamulcowego: klocki i tarcze.

Gdzie ekonomicznie i wygodnie zdobyć części do Citroena?

Najodpowiedniejszą opcją będą zawsze oryginalne części Citroen – te nieautoryzowane, nierzadko pochodzące z chińskich fabryk, w wielu przypadkach cechują się niższą jakością, co negatywnie oddziałuje na wygodę i bezpieczeństwo jazdy. Z tej przyczyny posiadacze aut Citroen części zamienne winni kupować w sklepach specjalizujących się w sprzedaży modułów do samochodów francuskich. Jeżeli w pobliżu żaden z podobnych nie funkcjonuje, wszystkie wymagane elementy można zakupić przez internet.

Siedziba firmy:
France-car F.H.U. "RS" Rafał Socha
ul. Rusznikarska - Deptak 6
31-261 Kraków

Tel.: +48 (12) 415-33-99
Mob.: +48 600-815-815
E-mail: [email protected]