Bursztyn w biżuterii

Jeśli potrzebujesz biżuterii z bursztynem, skieruj się na tę stronę.

Biżuteria z bursztynem nigdy nie wyjdzie z mody – zarówno wśród młodych ludzi, jak i znacznie starszych osób. Zainteresowanie nią nie powinno bądź co bądź zaskakiwać – złoto Bałtyku jest przecież jednym z najładniejszych surowców, a łatwość jego preparacji sprawia, że wykonane z niego ozdoby można dostosować do wszystkich mód. Aby cieszyć się jej właściwościami, musimy o nią właściwie się zatroszczyć. W jaki sposób? Przeczytajcie nasz poradnik.

W czym trzymać biżuterię z bursztynem?

Bursztyn to bardzo wrażliwy materiał – z tego powodu biżuteria z bursztynem koniecznie musi być przechowywana w odpowiednich warunkach. Jantarowy wisiorek należy zabezpieczyć jedwabną tkaniną, a następnie szczelnie zapakować w folię i umieścić w drewnianej szkatułce. Powinniśmy również mieć na uwadze, by w pojedynczej paczce nie trzymać kilku ozdób – mogą się przecież wzajemnie uszkodzić.

Czyścimy biżuterię z bursztynem

Bursztyn nie toleruje mocnych substancji chemicznych. Lepiej więc zrobimy, wykorzystując do jego czyszczenia delikatniejsze substancje – chodzi o oliwę z oliwek lub kosmetyki dla dzieci. Biżuteria z bursztynem powinna być czyszczona miękką szmatką, lekko nasączoną wodą – w żadnym wypadku nie możemy użyć jej zbyt dużo.

Restauracja biżuterii z bursztynem

Znalazłeś w szafie wiekową biżuterię z bursztynem? Niewątpliwie nadal robi ogromne wrażenie, ale widać jej lata. Jak ją odrestaurować? Podchodząc do tego bez pomocy specjalisty, możesz tylko jeszcze bardziej ją uszkodzić – najlepiej zatem postąpisz, zanosząc ją złotnikowi.

Siedziba firmy:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]