Nie wyrzucaj – przetwarzaj! O odbiorze i utylizacji starych mebli

Na maxgruz.pl zamówisz wywóz starych mebli Kraków.

Każdy z nas z pewnością dobrze zna problem, jakie sprawiają rzeczy, których od jakiegoś czasu już nie używamy, a których z przeróżnych powodów nie chcemy wyrzucić. Żeby nie zajmowały miejsca w mieszkaniu, z reguły przestawiamy je na poddasze, do komórki lokatorskiej bądź do piwnicy. Kłopot jednak w tym, iż po kilku latach także te schowki robią się tak ciasne, że normalne ich użytkowanie okazuje się utrudnione. Dopiero to skłania większość z nas do przystąpienia do gruntownego sprzątania, stanowiącego okazję do tego, by uwolnić się od zwalonych na kupę przedmiotów. Takie duże porządki często planujemy też, kiedy otrzymujemy w spadku po kimś mieszkanie albo kupujemy zapuszczony dom. Warto zatem wiedzieć, co zrobić ze zebranymi przedmiotami i jak w mgnieniu oka wywieźć stare meble z piwnicy, poddasza i domu.

Zleć odbiór starych mebli i nie mieszaj ich z odpadami komunalnymi

Odpady takie jak elementy stolarki okiennej, popsute meble, sprzęty elektroniczne czy połamane panele podłogowe lub ścienne nie powinny trafić do kontenera zarezerwowanego na odpady zmieszane. Jeżeli chcemy się ich pozbyć, do wyboru mamy kilka możliwości. Pierwsze to osobiste przetransportowanie ich do PSZOKU, czyli Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych – wymaga to jednak posiadania odpowiednio pakownego samochodu. Następne to skorzystanie z okresowej zbiórki takich śmieci. Te mają miejsce na ogół raz na miesiąc – do czasu kolejnej zbiórki jesteśmy więc przymuszeni zagospodarować miejsce na zdeponowanie śmieci o sporej objętości. Najwygodniejsze jest ostatnie wyjście – wynajęcie kontenera na śmieci, który po zapełnieniu odwiezie odnajmujący go podmiot. Zatroszczy się on też o zgodną z prawem utylizację jego zawartości. Firmy wynajmujące kontenery często świadczą również profesjonalną asystę przy sprzątaniu komórki, poddasza względnie całego mieszkania.

Utylizacja starych mebli – nie tylko składowanie na wysypisku

Jeżeli stare meble będą oddane do PSZOK-u lub firmy trudniącej się się utylizacją zawodowo, nie zostaną spopielone ani porzucone na składowisku. Po rozmontowaniu ich na części składowe i podzieleniu komponentów wedle surowca, z którego były wytworzone, mogą być znów przetworzone, dzięki czemu posłużą do stworzenia kolejnych przedmiotów. Utylizacja starych mebli, a zwłaszcza drewna, z którego w większości są one wytworzone, opiera się z reguły na ich przetworzeniu w płyty wiórowe, które później wykorzystuje się do złożenia nowych szaf, krzeseł lub półek.

Siedziba firmy:
MAX-GRUZ
Krakowska 37
30-698 Lusina

Mob.: +48 501 322 008
E-mail: [email protected]