Nie posiadasz drukarki 3D? Dowiedz się komu zlecić drukowanie 3D

Poznaj dalsze szczegóły o profesjonalnym druku 3D.

Drukowanie 3D to usługa adresowana zarówno do firm, jak i do osób fizycznych. Kto jest jej możliwym zleceniodawcą? Usługa jest kierowana przede wszystkim do osób zatrudnionych w sekcjach technicznych i badawczo-rozwojowych, konstruktorów, projektantów CAD, inżynierów oraz przedstawicieli innych branż przemysłu. Każda firma albo osoba, która potrzebuje modelu koncepcyjnego lub prototypu wydrukowanego w technologii DMLS, FDM, PolyJet, oraz SLA, SLS, może złożyć zamówienie na te usługę, jeśli nie dysponuje własnym urządzeniem do drukowania 3D.

Profesjonalny druk 3D – jakie usługi oferuje CadXpert?

CadXpert – lider na rodzimym rynku w obszarze profesjonalnych drukarek 3D i skanerów 3D – poza asortymentem oferuje również usługi, czyli:
– skanowanie 3D,
– projektowanie 3D,
– drukowanie 3D
Oprócz wyliczonych powyżej usług CadXpert oferuje również szkolenia (online i stacjonarne). Na stronie dystrybutora znajduje się także baza wiedzy. Umieszczono tam zarówno merytoryczne materiały od producentów urządzeń do druku 3D, jak i opracowane przez wykwalifikowanych specjalistów CadXpert. Firma CadXpert jest również pomysłodawcą i organizatorem sympozjów Forum Druku 3D.

SLA – dokładny druk 3D małych elementów

Drukowanie 3D metodą SLA to pierwsza, pionierska metoda wytwarzania prototypów. Ta technika – nazywana również stereolitografią – polega na utwardzaniu kolejnych warstw płynnej żywicy promieniem lasera. Do kogo adresowana jest usługa wydruku 3D w technologii SLA? Do osób bądź przedsiębiorstw, które potrzebują modeli precyzyjnych, starannie odwzorowanych, z zachowaniem precyzji proporcji. To metoda, która umożliwia bardzo dobrą rozdzielczość druku i wydruk detali, wyrazistych konturów, bardzo wąskich ścianek oraz gładkiej powierzchni.

Drukowanie 3D w technologii SLS

Metoda druku 3D w technologii SLS opiera się na podobnej zasadzie jak opisana powyżej technika SLA. Również tutaj dodawane są kolejne warstwy materiału – w tym wypadku są to warstwy poliamidu w proszku. Jakie są główne zalety tej technologii wydruku 3D? SLS ma ogromne możliwości produkcyjne. Technologia scalania proszku poliamidowego przy pomocy lasera zapewnia wyrazistość konturów oraz wytrzymałość chemiczna i mechaniczną.

Druk 3D metodą FDM – kolorowe filamenty

FDM to najbardziej rozpowszechniona technologia druku 3D – za jej uznaniem stoi bardzo dobra relacja kosztów do jakości, jak również możliwość wykorzystywania filamentów w szerokiej gamie barw. W toku druku w technologii FDM prototyp pokrywa się stopniowo warstwami tworzywa termoplastycznego – istnieje możliwość wyboru grubości warstwy. Druk 3D FDM jest realizowany w głównej mierze przy pomocy urządzeń przemysłowych Stratasys oraz drukarek 3D MakerBot. Z tej techniki druku korzystają firmy, które potrzebują modeli koncepcyjnych albo prototypów.

Siedziba firmy:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]