Masz nieszczelne okna? Zleć fachowcom ich uszczelnienie

Nieszczelne okna - uzupełnij swoją wiedzę!

Na komfort domowników w ogromnym stopniu rzutuje stan techniczny okien. Okna ochraniają mieszkanie przed zimnem i wilgocią, ale również separują je od ulicznego zgiełku. Uszkodzone lub źle wyregulowane okna nie gwarantują stosownych warunków, co nie tylko niekorzystnie wpływa na samopoczucie i zdrowie mieszkańców, ale też, z uwagi na pokaźną utratę ciepła, na wysokość opłat za ogrzewanie. To najlepsze argumenty ku temu, aby zadbać o stolarkę otworową i zauważyć nieszczelne okna. Podpowiadamy, jak działać w takich przypadkach.

Nieszczelne okna – o czym należy wiedzieć?

Zgodnie z zaleceniami specjalistów, przegląd stanu technicznego okien powinno się przeprowadzić przynajmniej raz w roku. Nie wolno tego lekceważyć, ponieważ po tym okresie potencjalne usterki mogą stać się tak poważne, że nie usunie ich zwyczajna regulacja. Nieszczelne okna plastikowe lub drewniane można rozpoznać po oporze przy otwieraniu i zamykaniu. Im więcej wysiłku trzeba włożyć w poruszanie klamką, tym większe prawdopodobnie są luzy i, w konsekwencji, straty energii.

Jak przeprowadzić uszczelnianie okien?

Uszczelnianie okien drewnianych, ale też tych wykonanych z innych materiałów, polega w głównej mierze na ich regulacji (najczęściej służy do tego śruba zlokalizowana na wewnętrznym boku ramy) oraz założeniu nowych uszczelek, które w wyniku styczności z wilgocią, wysokimi i niskimi temperaturami, jak również wiatrem mogą już w kilka miesięcy stracić swoje właściwości. Uszczelnianie okien wymaga praktyki i fachowych umiejętności. Jeśli nimi nie dysponujemy, nie powinniśmy zabierać się za to na własną rękę. Lepiej zrobimy zostawiając to doświadczonej firmie oferującej uszczelnianie okien PCV i drewnianych – tym bardziej, że tego typu przedsiębiorstwa funkcjonują aktualnie nie tylko w Warszawie oraz innych dużych aglomeracjach, ale też i w małych miasteczkach.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]