Kontenery na gruz – nieduży koszt, duże ułatwienie

Wiele śmieci nie wolno wyrzucać do zwykłego pojemnika. Chodzi tu szczególnie o te, które powstają w trakcie różnego typu remontów, opróżniania piwnicy bądź strychu oraz odśnieżania. Śmieci takie jak gruz, chemikalia, fragmenty stolarki otworowej lub podłogowej, śnieg lub opony powinny zostać zebrane do specjalnego kontenera dostarczonego na czas przeprowadzenia prac. Jak jednak go zamówić? Który z dostępnych typów kontenera będzie w naszym przypadku najlepszym rozwiązaniem?

Kontenery na gruz – rodzaje i kubatura

Wybierając kontener, należy skoncentrować się głównie na jego objętości. Jeśli ta będzie zbyt mała, po prostu nie pomieszczą się w nim wszystkie śmieci wytworzone podczas robót. Jeżeli natomiast wybierzemy zbyt pojemny kontener, wydamy więcej niż to konieczne – wszak cena wynajmu jest uzależniona m.in. od jego wielkości. Największe kontenery na gruz i inne odpady mają objętość nawet kilkunastu metrów sześciennych. W większości prac wykończeniowych w zupełności wystarczy zamówić kontener o pojemności 6 metrów sześciennych – bez trudu zmieścimy w nich gruz, rozmontowane ościeżnice i okna, jak również płytki ceramiczne lub zerwane panele podłogowe.

Kontener – gdzie go wypożyczyć?

Kontener na gruz możemy wynająć od podmiotu zajmującego się przewozem i utylizacją odpadów. Przedsiębiorstwa tego rodzaju funkcjonują nie tylko w dużych polskich miastach, takich jak Szczecin czy Kraków, ale też w małych miejscowościach. Usługa polega na przywiezieniu kontenera w określone miejsce. Kontener należy napełnić w wyznaczonym w umowie okresie. Jeśli nie dotrzymamy terminu, dostawca kontenera może nałożyć dodatkowe opłaty. Po napełnieniu wynajmujący zabiera od nas kontener wraz z odpadami, które następnie trafiają do utylizacji.