Kiedy i dlaczego warto korzystać z usług cateringu kanapkowego?

W tym miejscu sprawdzisz, jak zamówić catering kanapkowy.

Przygotowanie nawet ogromnego przyjęcia nie jest problematyczne, o ile mamy wystarczająco wolnego czasu na zamawianie koniecznych produktów oraz późniejsze własnoręczne przyrządzanie z nich smacznych przekąsek dla gości uroczystości. Wprawdzie nie wszyscy mają taką możliwość, ale nie znaczy to od razu, iż powinno się odpuścić pomysł świętowania ważnego wydarzenia. W takiej sytuacji zalecamy skorzystać z oferty tzw.cateringu kanapkowego.

Catering kanapkowy – pozwól gościom prowadzić luźną rozmowę

Catering kanapkowy, nazywany również cateringiem finger food, to usługa kierowana z reguły do firm, jednakże decydują się na nią coraz częściej także różnorodne instytucje oraz osoby prywatne organizujące wytworne spotkania. Polega ona na dostarczenie na imprezę potraw typu finger food, czyli drobnych przekąsek, które można spożyć stojąc i bez użycia widelca. Przy klasycznym cateringu finger food nie ma potrzeby korzystać talerza – to zakąska na “jeden kęs”. Finger food to przeważnie koreczki, tartoletki warzywne oraz owocowe albo kanapki. Ta odmiana cateringu doskonale sprawdza się na imprezach, podczas których organizatorom zależy na poznaniu się wszystkich gości. Pozwala on na uczestniczenie w nieskrępowanych konwersacjach i jednocześnie nie redukuje interakcji tylko do osób usadzonych przy konkretnym stole.

Catering finger food – tańszy niż wyrafinowane dania

Zlecenie przyszykowania cateringu finger food firmie zewnętrznej ma sporo atutów, które dostrzegą zarówno klienci biznesowi, jak i indywidualni. Przede wszystkim tym sposobem pozbywamy się problemu z ułożeniem stolików oraz stresu z planowaniem usadzenia uczestników uroczystości. Potrawy oraz chłodne i gorące napoje postawione są na wspólnym stole, do którego uczestnicy podchodzą, kiedy mają na to ochotę. Jest to niezmiernie wygodne przede wszystkim w małych pomieszczeniach, w których zmieszczenie wystarczającej liczby stolików byłoby problematyczne. Catering finger food w okamgnieniu powoduje także, że bankiet ma mniej formalną, bardziej wyluzowaną atmosferę. Trzeba zaznaczyć, że menu z drobnych przekąsek jest zwykle tańsze niż wytworne obiady, a dodatkowo zapewnia więcej opcji dopasowania ich do potrzeb żywieniowych uczestników uroczystości. Co najistotniejsze, catering kanapkowy nie wymaga dostępu do pomieszczeń kuchennych, a to częstokroć bywało największą komplikacją przy organizacji imprez firmowych.

Siedziba firmy:
Lastrada Catering Sp. z o.o.
ul. Piastowska 47
30-067 Kraków

Mob.: +48 500 250 967
E-mail: [email protected]