Jeżeli potrzebujesz zlecić badania wysokościowe Bielsko, skieruj się na www.badaniabielsko.pl.
Wielu czytelników pracę na wysokości utożsamia zwłaszcza z czyszczeniem szyb w wysokościowcach oraz opieką nad kominami. Według obowiązujących w naszym kraju regulacji są to jednak wszelkie zadania wykonywane na wysokości wyższej niż jeden metr. W sytuacji, kiedy prace odbywają się co najmniej trzy metry nad ziemią, niezbędne jest zaś przejście specjalistycznych badań wysokościowych. Na czym więc się one opierają? W jakich placówkach są przeprowadzane? Jakie choroby sprawią, że nie zaliczymy badań wysokościowych?
Gdzie wykonać badania wysokościowe?
Badania wysokościowe możemy przeprowadzić odwiedzając placówkę medycyny pracy, w której uzyskamy skierowania na badania lekarskie. Po ich zakończeniu – jeśli oczywiście efekty będą odpowiednie – zyskamy zaświadczenie pozwalające na działania na wysokościach. Zdarza się też, że na przeprowadzenie badań wysokościowych nie ma dużo czasu – wtedy najlepiej postąpimy wybierając się sami do neurologa, laryngologa i okulisty w celu wykonania badań, a następnie składając je w placówce medycyny pracy, jednak najrozsądniej umówić się na badania do wyspecjalizowanej poradni.
Jak wyglądają badania wysokościowe?
Badania wysokościowe muszą zdiagnozować choroby, które sprawiają, że praca na wysokościach staje się niebezpieczna. Do najważniejszych tego rodzaju schorzeń zaliczają się przede wszystkim epilepsja i choroby zmysłu równowagi, wady wzroku (a dokładnie – potrzeba stosowania okularów (choć można to ominąć stosując soczewki kontaktowe), a także zez. Lekarz powinien też odmówić podpisania orzeczenia, jeżeli chorujemy na zaawansowaną cukrzycę oraz zmagamy się z zawrotami głowy. Badania wysokościowe należy wykonywać co 3 lata, natomiast osoby które ukończyły 50 lat – co 12 miesięcy.
Siedziba firmy:
Pracownia Psychologiczna PSYCHE
ul. Filomatów 10
43-316 Bielsko-Biała
Mob.: +48 608-315-680
E-mail:
[email protected]