Implantologia – dlaczego warto się zdecydować?

Niegdyś osoby, które z rozmaitych powodów ”zgubiły” uzębienie, skazane były na to, żeby używać protez. Nie jest to oczywiście najlepsze rozwiązanie, bo protezy potrzebują pracochłonnej pielęgnacji, zaś ich noszenie nie będzie bardzo wygodne. Dlatego tak dużym uznaniem cieszą się implanty, które są dużo bardziej komfortowe, lecz również posiadają wiele innych atutów. Implantologia bowiem umożliwia osiągniecie trwałych efektów, zmniejszając do zera ryzyko poluzowania implantu. Warto zatem powiedzieć parę zdań o tym, jak wygląda zabieg wszczepienia implantów zębowych, jakie rodzaje są stosowane przez dentystów implantologów i jak wyszukać specjalistę, który wszczepi nam implanty zębowe.

Współczesne metody implantologii

Dziś implantologia stosuje 2 typy implantów – najczęściej wykonywane o długości 1 cm oraz nieco mniejsze, a więc 6 mm. Implant wykonany ze specjalnego stopu tytanu jest umieszczany w dziąśle pacjenta, zaś układ immunologiczny pacjenta nie rozpoznaje go jako ciała obcego. Nanotechnologia natomiast pozwala na duże skrócenie czasu dochodzenia do siebie – chory nie odczuwa żadnych dolegliwości nawet po 90 dniach. Do tej pory musi wykorzystywać chłodne kompresy, zaś bezpośrednio po operacji – unikać gorących dań, napojów zawierających alkohol i palenia papierosów. Ważne będzie również wykorzystywanie odpowiednich płukanek, które zmniejszają obrzęk oraz dyskomfort.

Implantologia – któremu dentyście zaufać?

Implantologia ma duży wpływ na komfort codziennego funkcjonowania pacjentów – z tego względu bardzo istotne okazuje się to, aby znaleźć odpowiedniego lekarza. Jak więc uniknąć przykrych niespodzianek i trudności ze zdrowiem? Słusznie postąpimy zlecając wykonanie implantów zębów dentyście z dużym doświadczeniem oraz pozytywnymi komentarzami wcześniejszych klientów. Jak je znaleźć? Przede wszystkim w sieci. Po wprowadzeniu w wyszukiwarkę nazwiska lekarza z pewnością trafimy na ważne wskazówki.