Biuro rachunkowe – partner mikroprzedsiębiorcy

Dowiedz się więcej o usługach świadczonych przez biuro rachunkowe Katowice na brabis.pl.

Prowadzenie finansów w niewielkich firmach jest często powodem sporych problemów. Mikroprzedsiębiorstwa rzadko są w stanie zatrudnić specjalisty na etat, a ich właściciele często nie są gotowi rzetelnie zarządzać finansami. Szczęśliwie rozwiązanie tej sytuacji jest prostsze niż mogłoby się to wydawać – wystarczy tylko zdecydować się na pomoc świadczoną przez biuro rachunkowe. Jakie jednak korzyści w ten sposób osiągniemy? Jak otrzymać pewność tego, że poziom usług okaże się satysfakcjonujący?

Nie musisz najmować do pracy księgowego – korzystaj z doradztwa biura rachunkowego

Na pomoc biura rachunkowego powinniśmy zdecydować się przede wszystkim ze względu na bezpieczeństwo finansów. Jeżeli zostawimy finanse przedsiębiorstwa profesjonalistom, zyskamy gwarancję, że skutkiem możliwych kontroli prowadzonych przez fiskusa nie będzie nałożenie kary. Pomoc oferowana przez biuro rachunkowe to również oszczędność czasu i pieniędzy – nie trzeba troszczyć się o finansami samodzielnie, ani najmować do pracy specjalisty na stałe. Należy również napomknąć o wygodzie, jaką niesie ze sobą taka współpraca. Dziś nie ma już konieczności regularnie odwiedzać osobiście biura rachunkowego, ponieważ dużo spraw można uzgodnić z opiekunem naszej firmy używając e-maila.

Czym kierować się przy wyborze biura rachunkowego?

Poszukując biura rachunkowego nie rekomendujemy sugerować się jedynie cennikiem usług – podejrzanie niskie ceny usług często zwiastują ich niską jakość. Przy wyborze biura rachunkowego szczególną wagę przyłóżmy do sprawdzenia, czy jego eksperci mają stosowne uprawnienia, np. certyfikat księgowego wystawiany przez CIK (Centrum Informacji Księgowej) lub certyfikat uprawniający do prowadzenia ksiąg rachunkowych, który wystawiało Ministerstwo Finansów do 2014 r. Dobrze też, jeżeli biuro rachunkowe poza doradztwem z zakresu finansów, świadczy dodatkowo usługi kadrowe, między innymi opracowanie umów o pracę, dzieło i zlecenie, sporządzanie raportów płacowych czy wyliczanie podatku dochodowego osób zatrudnionych.

Siedziba firmy:
Biuro Rachunkowe ABIS Sp. z o.o.
ul. Moniuszki 4/6
40-005 Katowice

Tel.: (32) 258-29-34
Mob.: +48 794-009-007
E-mail: [email protected]