Badania psychologiczne kierowców – nie należy się ich obawiać

Chcesz dowiedzieć się, jak zamówić badania kierowców Bielsko? Na co czekasz? Koniecznie wejdź na http://www.badaniabielsko.pl.

Na sytuację na drogach w największym stopniu rzutują umiejętności prowadzących jeżdżące po nich pojazdy. Szczególnie istotne jest to dla kierowców profesjonalnych – między innymi taksówkarzy czy kierowców TIR-ów oraz busów. W ich sytuacji ważne są tak umiejętności, jak i predyspozycje psychologiczne. Z tego powodu kierowcy z takich profesji zgodnie z przepisami muszą we właściwym terminie zgłaszać się na badania psychologiczne kierowców. Warto więc powiedzieć na ten temat kilka zdań. Jak często powinny być przeprowadzane? Na czym opierają się tego typu badania psychotechniczne? I, co najważniejsze, jak należy się do nich przygotować?

Badania psychotechniczne kierowców – na czym polegają?

Badania kierowców muszą być wykonywane co pięć lat. Ta zasada nie obowiązuje jednak kierowców, którzy ukończyli 50 lat – muszą bowiem przeprowadzać je co 30 miesięcy. Badania psychologiczne kierowców przeprowadzane są przez psychologa w wyspecjalizowanej przychodni, który najpierw wykonuje badania osobowości. Mają one postać rozmowy z kierowcą, w czasie której odpowiada on na zadania na temat zachowań w ekstremalnych przypadkach. Następna część badań psychotechnicznych kierowców to test na inteligencję, natomiast potem wykonywane są testy na specjalnych maszynach, w czasie których badana jest podzielność uwagi, percepcja prędkości, umiejętność szybkiego reagowania czy widzenie w ciemności.

Jak zwiększyć szansę w czasie badaniach psychologicznych kierowców?

Po ich wykonaniu kierowca jest zapraszany na rozmowę ze specjalistą, który w jej trakcie powiadamia go, czy zaliczył badanie. Co ważne, musimy pamiętać, iż nie dla każdego ich rezultaty okażą się pozytywne. Szanse na szczęśliwe przejście badań psychologicznych kierowców można na szczęście trochę zwiększyć. W jaki sposób? W internecie dostępne są różne filmy prezentujące działanie maszyn, na których są wykonywane badania psychotechniczne – to doskonałe narzędzie, by zawczasu sprawdzić, jak one funkcjonują.

Siedziba firmy:
Pracownia Psychologiczna PSYCHE
ul. Filomatów 10
43-316 Bielsko-Biała

Mob.: +48 608-315-680
E-mail: [email protected]