Wymiana pln na euro – w kantorze online po bieżącym przeliczniku

Nigdy wcześniej nie widziałeś tak dobrej oferty wymiany euro online!

Euro to stosunkowo nowa waluta, bowiem w formie banknotów i monet pojawiła się w obiegu zaledwie na początku XXI w.. Jest ona dzisiaj głównym środkiem płatniczym w większości państw należących do Unii Europejskiej. Polska do tej pory nie spełnia warunków, umożliwiających wejście do strefy euro, co nie świadczy o tym, że Polacy nie używają tej waluty regularnie, czy to dokonując zakupów w zagranicznych sklepach lub też oszczędzając na koncie walutowym.

Waluta euro i zalety z jej wprowadzenia

Powszechne użycie euro w państwach członkowskich UE znacznie uprościło życie milionom mieszkańców starego kontynentu, zarówno w sferze biznesowej, jak i osobistej. Wspólna waluta oznacza przecież mniejszy problem z obliczeniem potencjalnego kosztu lub zysku przy planowaniu np. transakcji w handlu międzynarodowym, co uprzednio z uwagi na gwałtowne wahania kursów pomiędzy walutami nieraz mogło okazać się nieudaną estymacją. Zamieszkanie w strefie euro wpływa również na wolność przemieszczania się obywateli krajów członkowskich, którzy w zasadzie wcale nie muszą martwić się o zaopatrzenie się w wystarczającą ilość banknotów w obcej walucie podczas urlopu za granicą. Obecnie wystarczy im jedynie ich aktualna karta płatnicza, a korzystając z niej za granicą, nie martwią się już wysokością spreadów nakładanych przez bank przy płatności.

Wymiana euro na pln w kantorze online – natychmiastowa i wygodna transakcja

Polska, mimo wejścia do struktur UE w 2004 roku, póki co nie spełnia wszystkich przesłanek umożliwiających wprowadzenie euro jako narodowej waluty. Nie zmienia to faktu, iż jako mieszkańcy kraju członkowskiego UE regularnie prowadzimy transakcje biznesowe oraz dokonujemy zakupów w euro. Osoby często realizujące przelewy w tej walucie mogą na bieżąco kontrolować aktualną cenę euro na stronie kantoru online, a jednocześnie również szybko wymienić złotówki na euro bez konieczności ruszania się z mieszkania. Wymiana euro przez internet ze względu na niższe spready jest korzystniejsza i bardziej przystępna, gdyż może zostać zaplanowana o każdej porze dnia (także w środku nocy!), a kupno waluty dokonywane jest po kursach uaktualnianych co parę chwil, a nie – jak to przeważnie ma miejsce w bankach oraz kantorach tradycyjnych – w oparciu o uśredniony kurs z dnia poprzedniego.

Siedziba firmy:
Platforma wymiany walut Kantor.pl
SUPER GRUPA PL Sp. z o.o.
ul. Trakt Św. Wojciecha 149
80-017 Gdańsk

Tel.: +48 22 364 5 364
E-mail: [email protected]