Srebro bulionowe – czy warto kupować takie monety lokacyjne?

Na https://goldbroker.pl/srebrne-monety-bulionowe/ uzyskasz więcej szczegółów o monety bulionowe srebro.

Monety bulionowe, zwane też monetami lokacyjnymi, są kolejną opcją dla osób chcących lokować swoje finanse w kruszce. Owszem, najpopularniejszym metalem szlachetnym także w tym obszarze inwestycji jest złoto, jednakże w ostatniej dekadzie coraz więcej krajów zaczęło emitować srebrne monety bulionowe, które błyskawicznie zdobyły zagorzałych sympatyków, głównie pośród inwestorów z mniej zasobnym portfelem.

Srebrne monety bulionowe czy monety kolekcjonerskie – różnice

Można powiedzieć, iż monety bulionowe ze srebra są w zasadzie nowością na rynku inwestycyjnym. Wytwarzane są w mennicach kilku krajów, na dodatek zaledwie od lat osiemdziesiątych ubiegłego wieku (pojawiły się wpierw w Meksyku, w Chinach oraz w Kanadzie). Choć nabywane przez inwestorów od prawie pięćdziesięciu lat, ich oferta nie jest jeszcze tak bogata jak pokrewnych złotych monet. Srebro bulionowe jest jednakże świetnym wyborem dla osób chcących urozmaicić swoje aktywa, a które boją się inwestować w nieco droższe srebrne monety kolekcjonerskie lub których nie stać na lokatę środków w platynę czy też złoto. Dlaczego monety bulionowe uważa się za lepszą inwestycję aniżeli monety kolekcjonerskie z tego samego metalu szlachetnego? Cena zakupu monet kolekcjonerskich w roku wprowadzeniu do sprzedaży zawsze wyraźnie przekracza cenę kruszcu, z którego powstały. Przyczynia się do tego po największej części całościowy koszt wybicia numizmatu (między innymi opracowanie przez grafika unikalnego wzoru oraz wytworzenie odpowiednich matryc). Istotne jest też to, iż numizmaty kolekcjonerskie emitowane są w limitowanej ilości sztuk, co na starcie już potęguje na nie popyt. Nie znaczy to jednak, że z czasem ich wartość będzie powoli wzrastać! Powinno się mieć na uwadze, iż tak jak w przypadku jakiegokolwiek eksponatu kolekcjonerskiego, monety takie będą warte tyle, za ile pragnie je kupić przyszły nabywca. Natomiast srebrne monety bulionowe nie mają wymiaru numizmatycznego (nie posiadają ustalonego nakładu, a ich wizerunek odświeżany jest niesłychanie rzadko), więc ich wartość stricte powiązana jest z aktualną ceną srebra.

Srebrne monety bulionowe – jakie zamówimy w rodzimych sklepach?

Srebro jest tanim metalem inwestycyjnym, w związku z tym monety bulionowe z tego kruszcu sporadycznie wytwarzane są w wadze niższej niż 1 uncja trojańska, a więc 31,1 g. I chociaż waga 1 uncji oraz próba srebra .999 to praktycznie norma dla tych monet, u dystrybutorów zamówimy też monety ważące 2 oz, 5 oz czy 0,5 kg. W polskich sklepach mających w swojej ofercie srebro inwestycyjne bez przeszkód kupimy popularne na całym globie Kangury z Australii, Krugerrandy z Południowej Afryki czy Wiedeńskich Filharmoników z Austrii o nieszablonowym nominale 1,5 euro.

Siedziba firmy:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]