Na czym polega kredyt bez historii kredytowej?

Zaciąganie kredytów cieszy się dzisiaj wielką popularnością, nie wszyscy jednak mogą to zrobić. Istnieje spora grupa osób, które nie są w stanie zaciągnąć kredytu, bo nie mają zdolności kredytowej. Kogo może dotyczyć ten problem i jak się z nim uporać?

Kredyt bez zdolności kredytowej – kto jej nie ma?

Instytucje bankowe najczęściej posiadają własne zasady, według których zgadzają się przyznać kredyty czy też odmawiają ich przyznania. Można jednak wymienić ogólne czynniki, determinujące kwestię posiadania lub nie zdolności kredytowej. Po pierwsze, z odmową mogą spotkać się osoby, które mają już zaciągnięte kredyty. Na szczególne problemy muszą przygotować się ci, którzy nie brali jeszcze żadnego kredytu. Zaliczają się do nich zwłaszcza studenci i kredytobiorcy, którzy na rynku pracy działają od niedawna i osiągają niewielkie zarobki bądź są zatrudnieni na podstawie umowy o dzieło. Z tym, iż kredyt nie będzie im udzielony, muszą być pogodzeni także renciści. Rzecz jasna, kredytowania nie otrzymają również osoby, które nie posiadają żadnego dokumentu potwierdzającego fakt posiadania przez nie pracy, a także zatrudnione za granicą. Są to sytuacje, które powodują, iż teoretycznie nieosiągalne jest uzyskanie kredytu w banku, przez co wiele osób decyduje się wziąć kredyt w instytucjach pozabankowych. Nie warto tego robić, gdyż chwilówki i podobne pożyczki wiążą się z bardzo wysokimi prowizjami i opłatami.

Kredyt bez zdolności – to możliwe!

W przypadku braku zdolności kredytowej dobrze będzie skorzystać z doradztwa pośrednika w staraniu się o kredyty bankowe. Podpowie on, który bank posiada mniej restrykcyjne warunki kredytowania i może przyznać kredyt bez zdolności, czy też wskaże możliwość uzyskania kredytu konsolidacyjnego. Najważniejsze jest jednak to, że pośrednik podpowie, jak stworzyć zdolność kredytową, a możliwości tego jest bardzo wiele. Najmocniej na budowanie pozytywnej historii kredytowej wpływa terminowe spłacanie zobowiązań, warto zatem kupić coś na raty, a także korzystać z kredytu odnawialnego i karty kredytowej w instytucji, w której planuje się uzyskać kredyt. Doskonałym wyjściem jest także na przykład ubieganie się o kredyt nie samodzielnie, ale wspólnie z inną osobą. W tym celu można uczynić współkredytobiorcami rodzeństwo czy – w przypadku osób, które i tak planują małżeństwo – wstąpić w związek małżeński. Takich sprytnych rozwiązań, które podpowiedzieć może doświadczony pośrednik, jest wiele.