Mass collect i korzyści jakie przynosi

Po więcej szczegółów o tym, na czym polega mass collect kliknij w to miejsce.

Mass collect to usługa, która umożliwia błyskawiczną weryfikację przelewów. Przybliżamy pokrótce, jak działa mass collect i jak ułatwia życie małym oraz dużym firmom.

Mass collect – gdzie sprawdzi się to rozwiązanie?

Działanie usługi mass collect jest zasadniczo niesłychanie proste. Polega na przypisaniu wszystkim kontrahentom indywidualnego numeru rachunku, który jest jednocześnie ich symbolem identyfikacyjnym. Takie podejście jest pomocne wszędzie tam, gdzie każdego miesiąca obsługiwana jest ogromna grupa klientów, a więc np. na uczelniach wyższych, w firmach telekomunikacyjnych czy wszystkich działalnościach, gdzie wprowadzone jest płatności abonenckie (między innymi w klubach fitness). Należności wpływające w systemie mass collect kierowane są na konkretny rachunek firmowy, niemniej jednak uprzednie nadanie kontrahentom unikalnych numerów rachunków umożliwia ich sprawniejszą identyfikację, bez względu na to, jaki sposób wybrali oni do realizacji przelewu (przelew z karty, tradycyjny przelew lub przelew pocztowy). Zastosowanie mass collect przekłada się także na szybsze księgowanie należności aniżeli podczas księgowania ręcznego, a zarazem na wyeliminowanie możliwych błędów, jakie mogą zdarzyć się w czasie tego procesu.

Mass collect również dla przedsiębiorstw obsługujących około 100 faktur

Chociaż mass collect nie jest w tej chwili proponowane we wszystkich bankach (mają ją między innymi Bank Pekao i BNP Paribas) wypada przeanalizować możliwość jego zastosowania w przedsiębiorstwie, nawet takim, które miesięcznie obsługuje około stu faktur. Wdrożenie mass collect łączy się bowiem z pewnymi korzyściami, takimi jak oszczędność czasu pracowników zajmujących się księgowością, opcja połączenia z platformą finansowo–księgową (a co za tym idzie kontrolowanie na bieżąco przychodzących opłat) czy integracja z aplikacjami Finance Automation. Taką rodzimą aplikacją służącą do automatycznej obsługi należności jest Flobo. Pozwala ona nie tylko na połączenie z systemem mass collect banku, ale posiada także funkcję przesyłania notyfikacji o nadchodzących płatnościach i windykacji, co po kilku miesiącach skutkuje wzrostem terminowości u klientów otrzymujących faktury.

Flobo

Mob.: +48 730 74 55 30
E-mail: [email protected]