Kantor internetowy – o wymianie waluty online

Sądzisz, że nie trafisz w Internecie na online kantor dla siebie? Myślisz się! Skieruj się na https://bit.ly/3B7bR5v .

Jeszcze kilkanaście lat temu jedynym sposobem na wymianę waluty była transakcja w oddziale banku lub w kantorze – na te ostatnie wciąż można się natknąć w galeriach handlowych oraz przy supermarketach! Jednakże w ekspresowo zmieniającym się świecie, konsumenci chcą wymieniać waluty obce bez przymusu wychodzenia z domu i ponosząc przy tym niższe wydatki, w następstwie tego też powstały kantory internetowe, w których jest to możliwe.

Plusy kantoru wymiany walut przez internet

Działanie kantoru internetowego jest jednakowo łatwe jak fizycznego kantoru. Użytkownik wchodzi do serwisu przez utworzony przez siebie profil, a potem wpłaca do swojego panelu środki, które pragnie przewalutować. Atutem kantorów wymiany walut online jest głównie to, iż przewalutowanie można zlecić w nim w każdej chwili, a sama wymiana walut odbywa się już w godzinach pracy serwisu po aktualnych kursach, ustalanych na podstawie danych zaczerpywanych z Forex w parosekundowych odstępach, a nie – jak to bywa w przypadku fizycznych kantorów – po średnim kursie, z reguły z minionej doby. Następnym i niezwykle istotnym atutem kantorów internetowych są niższe spready niż te proponowane przez banki i kantory tradycyjne. Przewalutowanie w tych ostatnich polskiego złotego (zależnie od indywidualnej marży) może skutkować zapłaceniem spreadu w wysokości nawet 3-5%, natomiast w kantorze wymiany walut online spready na ogół nie przekraczają 2%. Kantory internetowe świadczą również kilka innych usług stosowanych przez klientów, np. mają opcję transakcji odroczonej realizowanej w określonym przez nabywcę terminie bądź takiej, w której nabywca zleca przewalutowanie po wskazanym przez niego kursie (przewalutowanie jest przeprowadzane dopiero wtedy, gdy ustalony przez nabywcę kurs spotka się z tym na rynku).

Doceniasz wygodę w dysponowaniu środkami finansowymi? Kantor wymiany walut online jest dla Ciebie

Kantory internetowe to usługa dla wszystkich ceniących sobie wygodę, a także ogromną swobodę w zarządzaniu własnymi funduszami. Korzystają z nich także osoby uczące się czy też pracujące za granicą oraz osoby spłacające zobowiązania wzięte w obcej walucie. Aczkolwiek nim postanowimy powierzyć swoje finanse kantorowi online, warto zbadać jego reputację i poziom bezpieczeństwa, np. poprzez przeszukanie witryny KNF, czy znajduje się on w jej rejestrze instytucji płatniczych.