Urządzenia do oczyszczania powietrza – nie tylko dla astmatyków

Nawet rezydentom niewielkich polskich miasteczek dokucza problem kiepskiej jakości powietrza. Powietrze w w kraju nad Wisłą jest jednym z bardziej zanieczyszczonych ze wszystkich państw UE. Trwający przez długi okres czasu brak regulacji dotyczących instalacji grzewczych i sankcji za spalanie w kominkach szkodliwych materiałów, jak przykładowo produkty z gumy czy plastiku, wywołały duże zapylenie powietrza. Wpływa to niekorzystnie na zdrowie wszystkich Polaków. Czy można zatem zadbać o oczyszczanie powietrza we własnym mieszkaniu?

Oczyszczanie powietrza w kilkadziesiąt minut – to realne!

Sprawa oczyszczania powietrza to problem, który wszystkie państwa rozwinięte muszą szybko rozwiązać, jeśli troszczą się o dobry stan zdrowia ich obywateli. Będzie to zapewne uciążliwy oraz długi proces. Jednak zamiast wyczekiwać, aż poprawi się jakość powietrza, można już teraz samemu zatroszczyć się o jego oczyszczenie. Z wykorzystaniem pokojowych oczyszczaczy powietrza w kilkanaście minut można skutecznie przefiltrować drobinki pyłu zawieszone w powietrzu (PM2,5 i PM10), a także większość drobnoustrojów i wirusów, wywołujących częstokroć wiele chorób. Zalety stosowania sprzętu do oczyszczania powietrza dostrzegają przede wszystkim osoby borykające się z astmą bądź uczuleniem, ale i osoby zdrowe w mgnieniu oka spostrzegą dobroczynny wpływ czystego powietrza.

Oczyszczanie powietrza – wybierz sprzęt z odpowiednimi atestami

Osoby osiedlone wzdłuż dróg ekspresowych oraz rezydenci silnie uprzemysłowionych obszarów powinni wybrać oczyszczacze, które efektywnie poradzą sobie z wysokim zapyleniem powietrza. Chodzi tutaj w głównej mierze o przechwycenie cząsteczek pyłów zawieszonych, oznaczanych skrótami PM10 i PM2.5. W procesie oczyszczania powietrza sprzęt powinien też pozbyć się z niego nie tylko zalążków grzybów, mikroorganizmów i zarazków, ale także niebezpiecznego dla zdrowia formaldehydu, który bywa obecny w naszym otoczeniu w większej lub mniejszej kondensacji. Kupując sprzęt do oczyszczania powietrza, powinno się zwrócić uwagę czy posiada ono stosowne certyfikaty.