Shuttersy w salonie i w sypialni – dlaczego warto?

Zobacz shuttersy w salonie na https://bit.ly/3icSrTd.

Dekoracyjne okiennice wewnętrzne, czyli shuttersy, kojarzą się najczęściej z pomieszczeniami zaprojektowanymi w stylu tropikalnym i południowoamerykańskim. Ale ten element osłony okna można zastosować również w polskich domach – jest to niezmiernie wytrzymałe, a jednocześnie rewelacyjnie wyglądające rozwiązanie, które w wielu aranżacjach zda egzamin lepiej niż bardziej rozpowszechnione w tej chwili rolety.

Shuttersy w salonie – regulacja ilości promieni słonecznych przenikających do pomieszczenia

Okiennice typu shutters w salonie lub w pokoju gościnnym, mają podwójną funkcję – praktyczną oraz ozdobną. Shuttersy zdecydowanie podnoszą walory estetyczne pomieszczenia. Ich lamele są masywniejsze, dzięki czemu rewelacyjnie prezentują się na większości okien. Kwestia estetyki jest arcyważna, ponieważ to w salonie podejmuje się gości, jak również przebywa się w nim po wiele godzin w trakcie dnia. Dlatego więc warto zatroszczyć się, żeby ten pokój nie tylko atrakcyjny, ale także wygodny. Dowolność zmiany stopnia nachylenia lameli shuttersów umożliwia regulację ilości światła docierającego do salonu, co pozwala m.in. na delikatne jego ściemnienie, jeśli staramy się wytworzyć romantyczny półmrok w pomieszczeniu, lub zupełne jego zaciemnienie, jeśli pragniemy zobaczyć coś w telewizji.

Shuttersy w sypialni – znakomita osłona przed hałasem

Swoboda regulacji wnikania promieni słonecznych do pomieszczenia jest z pewnością najistotniejsza w sypialni. Shuttersy znajdą zastosowanie tu jednakże również z innego powodu – dzięki nim da się skutecznie kontrolować temperaturę pomieszczeniu, która ma przecież niebagatelny wpływ na nasz mocny sen. Z pomocą okiennic shuttersów w trakcie zimy o wiele dłużej zatrzymamy w sypialni ciepło, natomiast w trakcie lata łatwiej jest utrzymać w niej chłód. Dodatkowo okiennice typu shutters lepiej odgradzają od zgiełku z zewnątrz. Shuttersy to także idealne rozwiązanie dla alergików. Na ich lamelach gromadzi się mniej drobinek kurzu aniżeli w plisach zasłon, a ich mycie jest wyjątkowo proste i trwa wręcz parę chwil.

Poza salonem i sypialnią shuttersy doskonale będą prezentować się również w pokoju dziecięcym, w łazience oraz w kuchni.

Siedziba firmy:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]