Podłogi drewniane – porady dotyczące montażu paneli

Szukasz podłóg drewnianych Baltic Wood? Sprawdź www.balticwood.pl.

Panele podłogowe wizualnie niewiele różnią się od podłogi z drewna, a kupisz je o wiele taniej. Niskie ceny to tylko jedna z wielu zalet paneli podłogowych – ich ułożenie zajmuje dosłownie kilka godzin, a każdy poradzi sobie z tym bez korzystania z usług profesjonalistów. Przygotowaliśmy dla ciebie poradnik, w którym objaśniamy, jak zamontować panele podłogowe.

Przygotuj podłoże pod panele podłogowe

Panele podłogowe nie lubią wody – poziom wilgoci nie może przekroczyć 3%. Nie możesz zapominać również o odseparowaniu paneli od podłoża – doskonale sprawdzi się tu folia PE o grubości minimum dwóch dziesiątych milimetra oraz wełna kamienna. Nigdy nie układaj paneli kupionych tego samego dnia – najlepiej zrobisz, czekając czterdzieści osiem godzin, aż ulotni się z nich zgromadzona woda. Wszystko już na swoim miejscu?

Jak montować panele podłogowe?

Na początek najbardziej istotna rada – najlepiej robić to startując z rogu pomieszczenia. Bezpośrednio rozpakowaniu, upewnij się, czy nie są uszkodzone, gdyż potem sprzedawca może nie uznać reklamacji. Pamiętaj o temperaturze podłogi – najniższa wartość to 15 stopni Celsjusza. Montuj je wertykalnie względem źródła światła, a w niezbyt szerokich pomieszczeniach – zgodnie z orientacją ścian. Ze spięciem paneli, dzięki nieskomplikowanemu systemowi montażowemu, nie będziesz miał najmniejszych trudności.

Panele podłogowe powinny pracować

Podobnie jak inne wyroby drewnopochodne, panele podłogowe rozszerzają się w zależności od warunków cieplnych w pokoju. Należy zatem zapewnić im odstępy przyścienne o rozmiarze przynajmniej dziesięciu milimetrów – nie będą widoczne, kiedy wykorzystasz listwy podłogowe.

Siedziba firmy:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]