Niepowtarzalne ozdoby wnętrz – lampy solne

Dalsze informacje o lampach solnych.

Nieduże ozdoby z kamienia i innych minerałów od dziesięcioleci znajdują swoje miejsce na naszych półkach. Sprowadzamy je z różnych wycieczek po Europie, a czasem kupujemy pod wpływem impulsu, bowiem pasują do stylu, w jakim zaaranżowane jest mieszkanie. Z rzadka jednak są to rzeczy funkcjonalne – przeważnie to zwyczajne ozdoby. Minerałem, którego można jednak użyć do tworzenia przedmiotów wykorzystywanych każdego dnia, jest sól kamienna. Produkuje się z niej z reguły lampy, ale to nie wszystko.

Lampy solne są dostępne w kilku odcieniach

Lampy solne ładnie się prezentują i bez większych przeszkód dopasujemy je do wystroju wnętrza, gdyż są dostępne w 3 kolorach (różowym, szarym, białym) i w licznych ich odcieniach. Każda lampa solna jest unikatowa niczym linie papilarne, dlatego że nie ma brył solnych o bliźniaczych kształtach oraz siatce krystalizacji. Ogromnie modne są lampy solne, których klosze wyróżniają się nie polerowaną, chropowatą powierzchnią. Często zdarza się jednakże, że rzemieślnicy parający się sporządzaniem tych lamp, nadają im bardziej regularne formy, przykładowo sześcianu lub walca.

Co jest źródłem popularności lamp solnych?

Powszechnie wierzy się, że lampy solne mają dobroczynny wpływ na nasze samopoczucie. Przypisuje się im głównie zdolność jonizacji powietrza, innymi słowy wyzwalania anionów, które równoważą te generowane przez wszędobylskie sprzęty elektroniczne. Jony ujemne polepszają jakość powietrza i ułatwiają oddychanie m.in. jednostkom cierpiącym na na astmę bądź alergię. Blask, jaki dają te lampy, jest delikatny i uspokajający, toteż poleca się stosowanie ich jednostkom, którym dokucza bezsenność albo stres, dlatego że dzięki nim można szybciej się uspokoić. Ale z soli kamiennej nie wytwarza się wyłącznie lamp solnych. Produkuje się z nich też pojemniki na biżuterię i przepiękne świeczniki, a większe bloki z soli wykorzystuje się w aranżacji domów oraz gastronomii.

Siedziba firmy:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]