Listwy podłogowe – jakie wybrać?

Tu znajdziesz listwy podłogowe

Z pozoru są niewiele wnoszącym detalem, jednak ich charakter ma duży wpływ na wystrój pomieszczenia. Listwy podłogowe, bowiem o nich oczywiście mowa, to elementy pełniące funkcje zarówno dekoracyjne, jak i praktyczne. Nie tylko zakrywają szczelinę dylatacyjną, ale także umożliwiają schludne przeciągnięcie kabli oraz ochraniają dolną część ściany przed uszkodzeniem i pobrudzeniem, co jest ważne w szczególności w pomieszczeniach, w których poruszamy się w obuwiu. To z pewnością dostateczny powód, aby nie lekceważyć ich doboru i starannie przemyśleć decyzję o zakupie danego modelu.

Listwy drewniane i imitacje z MDF bądź PVC

Drewno to surowiec bardzo wszechstronny, sprawdzający się zarówno w nowoczesnych, jak i tradycyjnie urządzonych wnętrzach. Wyjątkowo dobrze zdaje egzamin jednak w tych drugich, gdzie akcentuje charakter mieszkania i doskonale komponuje się z eleganckimi meblami czy dodatkami – zwłaszcza, jeśli chodzi o listwy drewniane z ozdobnymi żłobieniami. Dla klientów z ograniczonym budżetem dobrym rozwiązaniem będą zaś listwy podłogowe wykonane z PVC bądź MDF, które stylizowane na te wyprodukowane z drzewa, w tym również z gatunków egzotycznych.

Nowoczesna listwa podłogowa

We wnętrzach zaaranżowanych w nowoczesnym stylu zaleca się montaż minimalistycznych, geometrycznych listw. Tak jak w przypadku tradycyjnych modeli, także i one mogą być wyprodukowane zarówno z różnych tworzyw, jak i z litego drewna. Nowoczesne listwy podłogowe charakteryzują się prostą bryłą i stonowaną paletą barw – na ogół w odcieniach bieli, beżu lub szarości, choć w sprzedaży są nawet listwy czerwone i fioletowe. Listwa podłogowa może mieć także niecodzienny kolor, jeżeli nabędziemy białą wersję i samodzielnie pomalujemy dowolną farbą.

Siedziba firmy:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]