Czy warto kupić oczyszczacz powietrza?

Kwestia pyłu zawieszonego w powietrzu trafiła już do świadomości statystycznego obywatela Polski i z rzadka jest lekceważona. Polacy mają świadomość, że czystość powietrza, które codziennie wdychamy, ma spory wpływ na nasze samopoczucie. Tak długo jak nie będą wdrożone skuteczne rozwiązania, każdy jest zmuszony zatroszczyć się o swoje zdrowie, przykładowo poprzez zakupienie oczyszczacza powietrza.

Oczyszczacze powietrza – sprzęt od popularnych producentów

Im bardziej rozwinięty rejon, tym bardziej prawdopodobna groźba obecności wysokiego stężenia pyłów zawieszonych PM10 i PM2,5. Na rozwój wielu chorób układu oddechowego podatni są najczęściej mieszkańcy dużych miejscowości i okolic w sąsiedztwie fabryk wypuszczających do atmosfery pokaźne ilości pyłów zawieszonych. Regularne korzystanie z oczyszczaczy powietrza jest rozwiązaniem, które pozwoli w dużej mierze zminimalizować niekorzystne oddziaływanie pyłów na zdrowie. Oczyszczacze powietrza licznych renomowanych producentów, jak przykładowo AirFree, LIFAair bądź Cado, od lat obecne są w asortymencie wielu sklepów, więc nie jest to w tej chwili coś nowego na krajowym rynku. Co interesujące, poza eliminacją z powietrza pyłów, nieraz posiadają one również inne przydatne funkcje.

Detekcja CO2 oraz nawilżanie – inne funkcje oczyszczaczy powietrza

Oczyszczacze powietrza dostępne są w rozmaitych rozmiarach, dlatego łatwo dobierzemy sprzęt stosowne do określonej objętości pomieszczenia. Oczyszczacze są niezbyt duże, zatem swobodnie daje się przenieść je między pokojami. Oprócz eliminowania z powietrza pyłów PM2.5 i PM10, wyłapują one dodatkowo grzyby oraz zarazki, które mogą być źródłem wielu reakcji alergicznych lub chorób, jak również szkodliwy benzen. Dużo oczyszczaczy powietrza oprócz tego jonizuje i nawilża powietrze, co tworzy w pomieszczeniach rześką atmosferę, a równocześnie gwarantuje lepszy sen. Niektóre urządzenia posiadają również czujniki alarmujące o wysokim stężeniu CO2. Używanie oczyszczacza powietrza zaleca się w szczególności osobom podatnym na alergie.