Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym – podstawowe informacje

Kluczowe informacje w temacie wypełniania zmarszczek. Przekonaj się!

Kwas hialuronowy to związek chemiczny, który od dawna wykorzystywany jest do wytwarzania kosmetyków oraz w najróżniejszych zabiegach medycznych. Związek ten ma wiąże znaczne ilości H2O, z tej przyczyny dodawany jest powszechnie do peelingów czy serum nawilżających . Co ważne, kwas hialuronowy występuje w organizmach żywych, dlatego dość rzadko bywa przyczyną alergii. W medycynie estetycznej natomiast ten biopolimer wykorzystywany jest przeważnie do modelowania rysów twarzy, powiększania ust, a także wypełniania zmarszczek (zarówno płytkich, jak i głębokich).

Kwas hialuronowy – wypełnione zmarszczki niezauważalne w kilka minut

Ostrzykiwanie kwasem hialuronowym ma na celu nie tylko związanie w skórze wody (jedna cząsteczka kwasu może związać aż 250 cząsteczek H2O!), ale także sprowokowanie fibroblastów do wytwarzania pokaźniejszej ilości kolagenu i w rezultacie sprawienie, że skóra znowu stanie się jędrna. Najczęstszym zabiegiem z użyciem kwasu hialuronowego jest wypełnienie zmarszczek, w szczególności tych widocznych blisko nosa i ust (tzw. bruzd nosowo-wargowych), głębokich zmarszczek czołowych czy bruzd wokół brody i przy oczodołach. Kwas wypycha skórę od wewnątrz, co powoduje, iż zmarszczka w kilka minut staje się niedostrzegalna. Do zabiegów wypełniających wykorzystuje się usieciowany kwas hialuronowy, który jest bardziej ustabilizowany, a zatem dużo trwalszy. Dłużej się metabolizuje, z tej przyczyny efekty zabiegu są zauważalne nawet do dwóch lat.

Powiększanie ust – zabieg wykonywany pod znieczuleniem

Oprócz wypełnienia zmarszczek oraz modelowania twarzy, częstym zabiegiem z użyciem kwasu hialuronowego realizowanym przez kliniki medycyny estetycznej jest powiększanie ust. Decydują się na niego zwykle osoby, których nie zadowala objętość i kontur ich ust lub których usta nie są symetryczne. Zabieg powiększania ust kwasem hialuronowym trwa zazwyczaj pół godziny, wykonuje się go pod miejscowym znieczuleniem, a preparat z kwasem wstrzykuje się w odpowiednie punkty ust przy pomocy tzw.“tępej igły”, czyli kaniuli. Należycie wykonany zabieg przynosi efekt bardziej regularnych, większych, ale nadal naturalnie wyglądających ust.

Siedziba firmy:
“Re vitae” Centrum Medycyny Estetycznej i Chirurgii Plastycznej
ul. Wojska Polskiego 60
25-389 Kielce

Mob.: +48 664-029-922
E-mail: [email protected]