Wyprawa w Himalaje – wycieczka w te góry nie jest łatwa

Więcej informacji o Himalaje wyprawa uzyskasz tu.

Himalaje wraz ze zlokalizowanym w sąsiedztwie pasmem Karakorum to góry wręcz legendarne. Wpływa na to wiele elementów – głównie fakt, iż są to najwyższe łańcuchy górskie na Ziemi i to , rzecz jasna, tam leżą wszystkie ośmiotysięczne szczyty. Nie sposób nie napomknąć też o skrajnej trudności poszczególnych szczytów oraz tym, iż to właśnie te góry są polem zmagań zawodowych himalaistów z całego świata. Nie może więc zadziwiać popularność, jaką wyprawy w Himalaje cieszą się także pośród zwykłych turystów.

Jak zorganizować trekking w Himalajach?

Na wstępie warto podkreślić, że jeżeli mówimy o trekkingu, Himalaje i Karakorum są bardzo trudnymi górami – nawet, jak wyprawa nie nie ma na celu zdobycia danego szczytu. Trudności sprawia również samo zaplanowanie podróży – rezerwacja biletów lotniczych czy zdobycie pozwolenia i wizy. Dlatego najodpowiedniejszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z usług firm organizujących trekkingi w wysokich górach. Kolejnym atutem jest piecza profesjonalnych przewodników (w tym tych mówiących po polsku), co zagwarantuje, że trekking w Himalajach będzie bezpieczny nawet dla osób, nie posiadających wprawy w wędrówce po wysokich górach.

Trekking w Himalajach – najpopularniejsze szlaki

Z oczywistych względów osoby podczas swojej pierwszej wizyty w Himalajach bądź Karakorum w Himalaje albo Karakorum prawie nigdy nie podejmują decyzji o wejściu na ośmiotysięcznik. Nie świadczy to jednakże, iż te góry mogą być tylko ich niespełnionym marzeniem, bo częstokroć przygotowywane są trekkingi wokół takich szczytów jak Everest, Annapurna czy Manaslu. Na biorących udział w tych wyprawach czeka nie tylko okazja do pokonania swoich słabości, ale też możliwość obserwacji codziennego życia obywateli Nepalu oraz podziwianie nieporównywalnie pięknych widoków, jak , przykładowo, lodospad Khumbu u podnóży Everestu.

Siedziba firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]