Wycieczki dla aktywnych – urlop dla każdego, kto lubi działać

Szukasz więcej informacji o aktualnej ofercie wycieczek dla aktywnych? Idealnie trafiłeś! Wejdź na www.exploruj.pl.

Rozróżnia się dwie grupy ludzi: ci, którzy czas wolny uwielbiają spędzać na przyjemnym lenistwie i ci, którzy każdy dzień urlopu pragną zorganizować sobie tak, aby zrobić coś wyjątkowego, czego wcześniej nie doznali. Z myślą o takich osób agencje turystyczne tworzą nietuzinkowe propozycje wycieczek dla aktywnych.

Aktywne wycieczki – czy warto w nich uczestniczyć?

Aktywne wyprawy to rzetelnie przygotowane parodniowe wycieczki dla tych, którzy pragną zobaczyć przeróżne rejony naszej ojczyzny i świata od całkowicie nowej strony. Scenariusz takich wyjazdów jest jest pełen niesamowitych atrakcji, których zwykły wczasowicz nie przeżyje z pozycji komfortowego fotela na patio wynajętej kwatery w górach. Wyprawa dla osób poszukujących nowych doświadczeń to również kapitalna okazja, żeby nabyć kolejne umiejętności, bowiem w szeregu przypadków wiąże się ze szkoleniami potrzebnymi do opanowania reguł przeżycia w określonym terenie. W trakcie wycieczki w góry dla aktywnych można między innymi nauczyć się używania czekana i raków czy poruszania się po via ferratach. Partycypanci opanowują strategie survivalu, jak również tego, jak zachować się w groźnych sytuacjach, które mogą ich zaskoczyć, czyli przykładowo podczas lawiny. Trzeba również wspomnieć, iż taka wycieczka w góry nafaszerowana jest trudnymi zadaniami wymagającymi zaufania i kooperacji pomiędzy uczestnikami, co może skutkować zawiązaniem długoterminowych znajomości.

Nie tylko polskie góry – na wyprawach dla aktywnych zobaczysz egzotyczne rejony

Najbardziej atrakcyjne wycieczki, które będą wymagały od nas odpowiedniej wytrzymałości fizycznej, to w głównej mierze wyprawy w góry, w tym także w góry wysokie, a celem są szczyty rozsiane po całym globie. Osoby bez doświadczenia w eskapadach po górach, ale z wzorową kondycją, mogą wziąć udział m.in. w trekkingu po Podhalu i wejść cztery najbardziej znane wierzchołki tego regionu: Giewont, Babią Górę, Turbacz i Trzy Korony. Mogą także zabrać się na Sycylię, gdzie będą podziwiać sycylijskie parki narodowe, wulkan Etna i przespacerują się ulicami najpiękniejszych miast tej wyspy – Trapani, Palermo oraz Katanii. Lecz Stary kontynent to nie jedyne rejony, dostępne dla niedoświadczonych turystów – bez większych przeszkód poradzą sobie też w trakcie wycieczki w Himalaje bądź na Wyspy Komodo.

Siedziba firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]