Wycieczka na Kilimandżaro – niesamowita podróż do Tanzanii

Wycieczka Kilimandżaro - na tej stronie dowiesz się więcej o pełnej ofercie.

Zdobywanie wierzchołków gór to marzenie wielu globtroterów, którzy kochają ekstremalne wyjazdy. Niezapomnianych przeżyć na pewno dostarczy ekspedycja na Kilimandżaro.

Dlaczego warto podjąć się w wyprawie na Kilimandżaro?

Położona w Tanzanii góra Kilimandżaro jest najwyższym szczytem kontynentu afrykańskiego – wznosi się prawie 6 km nad poziom morza. Turystów przyciągają przede wszystkim możliwość ujrzenia egzotycznych zwierząt w ich naturalnym środowisku, niepowtarzalne widoki, jak również znikające już lodowce. Masyw Kilimandżaro tworzą trzy góry stanowiące pozostałość po wulkanach – Uhuru, Mawenzi oraz Shira. Wyprawa na najwyższy afrykański szczyt wymusza należytą preparację – z uwagi na znaczną wysokość istnieje ryzyko wystąpienia choroby wysokościowej, a kapryśne warunki atmosferyczne powodują, iż dotarcie na szczyt masywu jest ciężkim zadaniem. Osoby szykujące się do uczestnictwa w wyprawie powinny cechować się dobrą kondycją psychiczną i fizyczną, które pozwolą na marsz przez blisko 7 do 9 godzin dziennie.

O czym warto pamiętać przed wyprawą na Kilimandżaro?

W okresie szykowania się do wyjazdu na Kilimandżaro trzeba poddać się obowiązkowemu szczepieniu przeciw febris flava, po którym otrzymamy tzw. Żółtą Książeczkę. Zanim ruszymy w podróż należy także zakupić leki działające przeciwmalaryczne. Przed zarażeniem się ochroni także odpowiednia profilaktyka – stosowanie preparatów odstraszających insekty oraz korzystanie z okrycia wierzchniego z długimi rękawami i nogawkami. A co zrobić, by zapobiec wystąpieniu choroby wysokościowej? Wyprawa na szczyt Kilimandżaro należy poprzedzić kilkudobową aklimatyzacją, która przyzwyczai organizm do niskiej zawartości tlenu w powietrzu.

Siedziba firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]