Trekkingi na najpiękniejszych trasach – gdzie wyjechać?

Potrzebujesz szczegółowych wiadomości o trekkingach? Doskonale trafiłeś! Wejdź na www.exploruj.pl.

Wypady w góry mogą mieć wiele postaci. Od spokojnych spacerów po łatwych szlakach w bliskim sąsiedztwie schronisk turysty, przez wielogodzinne, piesze wędrówki po trasach klasyfikowanych wyżej na skali skomplikowania, aż po wymagające trekkingi. By wziąć udział w trekkingach, niezbędne jest doświadczenie w przemieszczaniu się po górach (tak wytyczonymi szlakami, jak i poza nimi), co najmniej dobra kondycja, a także zdolność korzystania ze sprzętu turystycznego i wspinaczkowego. Niemniej jednak w zamian za nieraz olbrzymi nakład pracy dostajemy możliwość obcowania z dziewiczą przyrodą i delektowania się przepięknymi widokami.

Trekkingi – stopnie trudności

Poziom trudności technicznej jest zależny od terenów, przez które przebiegają trekkingi. Specjaliści wyróżniają 3 stopnie trudności wycieczek w rejony górskie. W trekkingach pierwszego stopnia wziąć udział mogą te osoby, które dysponują , a ich zdrowie nie jest przeciwwskazaniem do silnego wysiłku. Kolejny stopień trudności wymaga solidnej kondycji fizycznej i co najmniej elementarnej praktyki w górach – chociażby w polskich Tatrach. Ostatni poziom to wycieczki dla osób ze świetną kondycją, znajomością natury wysokich gór i umiejących obsługiwać sprzęt, jak również przyzwyczajonych do mało komfortowych warunków biwakowania w trakcie kilkudniowej wyprawy.

Dokąd pojechać na trekking?

Trekkingi można przeprowadzać we wszystkich górach. W naszym kraju entuzjaści tego rodzaju obcowania z naturą w najwyższym stopniu cenią sobie szlaki w Tatrach. Jeżeli zaś idzie o pozostałe góry Europy, dużym powodzeniem szczycą się Alpy, bałkańskie Góry Przeklęte, leżące na granicy z Azją Kaukaz i Ural, jak również Karpaty Wschodnie. Jednostki najbardziej doświadczone w trekkingu mogą zaś spróbować swoich sił w trakcie wyprawy w Himalajach, Karakorum bądź Andach.

Siedziba firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]