Trekking w Dolomitach – nie tylko dla zaawansowanych

Na www.exploruj.pl znajdziesz więcej szczegółów o Dolomity trekking.

Miłośnicy aktywnego wypoczynku z pewnością przebyli niemal wszystkie szlaki trekkingowe w Polsce wyznaczonych w Karkonoszach, w Tatrach i w Bieszczadach. Oczywiście wywołują one zachwyt, niemniej jednak osoby, które często praktykują ten rodzaj sportu z czasem pragną doświadczyć na nowo silnych emocji płynących z ekskursji po mało znanym sobie zakątku świata. Dlaczego więc ograniczać się tylko do szlaków w Polsce, gdy można zachwycać się olśniewającymi widokami we włoskich Dolomitach?

Charakterystyka włoskich Dolomitów

Dolomity, a więc masyw górski leżący całkowicie w Alpach Wapiennych, charakteryzują się znaczną liczbą poszarpanych grani, baszt skalnych oraz stromych turni, które w ciągu dnia przez padające na nie światło słoneczne zmieniają swoją barwę. Jest to też jeden z najurokliwszych masywów górskich Europy (jeśli nie świata!), nic zatem dziwnego, że dekadę temu wpisano je do wykazu światowego dziedzictwa UNESCO. Pomimo tego, że w górach tych występują liczne urwiska, wysokie pionowe skalne ściany i bardzo spadziste stoki, oznaczono w nich również niemało łatwiejszych tras, z którymi poradzą sobie turyści uprawiający trekking.

W alpejskich Dolomitach spędzisz też interesująco zimę

Początkujących zapaleńców trekkingu zapewne oczaruje przeprawa przez Dolomity po via ferratach, a więc po trasach turystycznych, które zostały zaopatrzone w mocne liny zabezpieczające. Scenariusz wycieczek tego rodzaju jest tak ułożony, by członkowie grupy mieli czas na naukę reguł asekuracji, jak również procedur przemieszczania się po takim szlaku. Doświadczeni i wyróżniający się dobrym przygotowaniem fizycznym turyści będą zachwyceni przeprawą po szlaku na graniach Brenty, najbardziej rozpoznawalnego pasma górskiego Dolomitów. Ekskursja ta jest dla wielu osób bardzo wyczerpująca, jednak ten, kto weźmie w niej udział na pewno nie zapomni o niej przez całe życie. We włoskich Dolomitach można spędzić także w aktywny sposób zimę, chodząc po mało spadzistych terenach na rakietach. Tak można zachwycać się m.in. wierzchołkiem Averau i szczytami grupy Dolomiti di Sesto.

Siedziba firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]