Najlepsze trasy rowerowe w Małopolsce

Odwiedź narowery.visitmalopolska.pl/. Znajdź najciekawsze trasy rowerowe w Małopolsce.

Tatry, Przełom Dunajca, kopalnia soli w Wieliczce – to w najwyższym stopniu wyraziste atrakcje Małopolski. Jakie jeszcze ciekawe miejsca warto odwiedzić? Prezentujemy ciekawe, legendarne i nieznane, ale na pewno najładniejsze miejsca w Małopolsce.

Mało znane i nowe miejsca w Małopolsce

Atrakcji w Małopolsce będzie dużo – w wielu z nich spotykamy tłumy, jednak czy znasz te mniej znane i nowe miejsca w Małopolsce, jakie należałoby ujrzeć?
Zamek Tenczyn w Rudnie nie jest atrakcją absolutnie nieznaną, ale niemniej jednak mniej słynną niż inne malownicze ruiny – odwiedzają go po największej części wielbiciele zamków i mieszkańcy okolicy. Jakkolwiek zamek Tenczyn nie bez powodu bywa określany jako perła na Szlaku Orlich Gniazd – ruiny, chociaż nie są rozległe, przedstawiają się interesująco, a nawet tajemniczo, a na dodatek rozciąga się z nich przepiękny widok – przy właściwej pogodzie można podziwiać Tatry.
Inne mniej kultowe atrakcje w Małopolsce to drewniane świątynie oraz cerkwie. Jeden z w najwyższym stopniu interesujących drewnianych kościołów mieści się w Dębnie Podhalańskim – został wpisany na listę UNESCO pomiędzy innymi ze względu na najpoprawniej zachowaną polichromię w Europie, jaka zdobi jego środek.
Małopolska słynie z Tatr oraz Pienin, ale godne uwagi są też mniej widokowe pasma górskie. Przykładem niemal nieznanego miejsca w Małopolsce jest bardzo poetyczny Beskid Niski, o dużo mniej skomercjalizowany i słynny aniżeli Bieszczady, chociaż ma analogiczne zalety.
Atrakcyjne miejsca w Małopolsce / Ładne oraz interesujące miejsca w Małopolsce / Najpiękniejsze godne polecenia miejsca w Małopolsce / Musisz to zobaczyć! Ciekawe miejsca w Małopolsce
Wszyscy słuchali o kopalni soli w Wieliczce, lecz mało kto wie, iż kopalnia soli w Bochni to najstarszy działający zakład przemysłowy w Europie, a tutejsza historia wydobycia soli ma nawet 3500 lat.
Inne piękne, godne polecenia miejsce w Małopolsce to bez wątpienia Zalipie, inaczej wieś ze słynnymi bielonymi chatami ozdobionymi kolorowymi kwiatami.
Na koniec należy wtrącić o Dolinkach Krakowskich. Podróżnicy właściwie tutaj nie docierają, choć tutejsze skały przyciągają miłośników wspinaczki, nie tylko amatorów, jednak również uznanych alpinistów i himalaistów.