Jak zorganizować wyprawę górską w oddalone rejony świata?

Jeszcze nigdy nie spotkałeś tak korzystnej oferty wypraw górskich!

Góry od niepamiętnych czasów fascynowały ludzi. Pociąga nas ich metafizyka, niesamowite widoki, możliwość stawiania sobie wyzwań, a także aspekt sportowy związany ze zdobywaniem kolejnych szczytów i pokonywaniu tras trudnych pod względem technicznym. Nie dziwi zatem to, że trekkingi, wspinaczka czy turystyka górska od dłuższego czasu cieszą się niesłabnącą popularnością. Zróżnicowany poziom trudności poszczególnych szlaków powoduje, że każdy – także absolutny nowicjusz – znajdzie w górach coś dla siebie. Trudności może natomiastprzysporzyć samo przygotowanie wyprawy.

Aranżowanie zagranicznej wyprawy górskiej

Wspomniane kłopoty mogą stać się wyjątkowo dotkliwe w przypadku wyprawy odbywającej się w zagranicznych łańcuchach górskich – przede wszystkim tych bardzo oddalonych od naszego kraju. W takich sytuacjach wskazane jest skorzystać z usług podmiotów w profesjonalny sposób przygotowujących wyprawy dla himalaistów. To, iż wyprawy te nadzoruje je wytrawny przewodnik, nie oznacza jednak, że każdy może wziąć w nich udział. W zależności od szczebla trudności poszczególnej wyprawy, konieczne jest doświadczenie zebrane w wysokich górach – od stopnia bardzo zaawansowanego po podstawowy.

Wyprawy górskie – popularne kierunki

Największą popularnością wśród sympatyków wypraw górskich cieszą się rzecz jasna Karakorum oraz Himalaje, niemniej jednak z uwagi na wysoki stopień trudności i duże koszty nie każdy sympatyk gór decyduje się na te rejony. Zdecydowanie tańsze są wyprawy górskie w Alpy i wschodnie Karpaty, jak również te koncentrujące się na osiąganiu szczytów Kaukazu na czele z Kazbekiem oraz Uralu. Ponadto polskie firmy aranżują również wyprawy w góry Ameryki Północnej (zwłaszcza Alaski) i w Andy (Ameryka Południowa).

Siedziba firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]