skitury, turystyka narciarska

Dlaczego warto wybrać się na skitury?

Większość osób wyjeżdżających w góry w okresie zimowym, udaje się tam na ogół jedynie po to, żeby spędzić czas na szusowaniu na nartach bądź na snowboardzie. Jednakże nie jest to jedyny typ wypoczynku, którą w zimowe dni można uprawiać w górach. Osoby, które pragną sprawdzić, czy podołają bardziej wymagającemu fizycznemu wyzwaniu, powinny choć raz wziąć udział w skiturach czy też wyprawach na rakietach.

Skitury – przeznaczone wyłącznie dla doświadczonych w górach osób

Obecnie turystyka na nartach przeżywa swoisty rozkwit. Coraz więcej turystów nie jest już zainteresowanych trywialnym relaksem w góralskim domku z drewna i przelotnym zjazdem z popularnych stoków. Ci, którzy chcą poznać góry bliżej, postanawiają doświadczać ich uroków podczas stosunkowo wyczerpujących, a zarazem dających wiele satysfakcji wypraw skiturowych. Jazda terenowa na nartach jest jednak zalecana jedynie dla obeznanych w górach osób, które poznały bardzo dobrze technikę jazdy i które wiedzą również jak posługiwać się czekanem oraz rakami. Czemu? Poruszanie się z dala od dostosowanych dla turystów tras, jest zwyczajnie o wiele trudniejsze. Wymaga także posiadania lekkich butów oraz nart.

Skitury – nie tylko Bułgaria i Włochy

Skitury organizowane są w wielu pasmach górskich. Na starym kontynencie najatrakcyjniejszymi destynacjami dla pasjonatów turystyki narciarskiej są bez wątpienia włoskie Alpy i Pirin oraz Riła w Bułgarii, gdzie bez trudności poradzą sobie nawet średnio zaawansowani skiturowcy. Turyści z Polski nie są jednak ograniczeni wyłącznie do wypadów organizowanych w granicach naszego kontynentu – na nartach można przebyć pasmo górskie afrykańskiego Atlasu Wysokiego– są tam kapitalne warunki do wypraw tego rodzaju. W trakcie takiej skitury najważniejszą atrakcją jest możliwość zdobycia szczytu Jabal Toubkal, który leży na wysokości przeszło 4000 m nad poziomem morza. Osoby zainteresowane uczestnictwem w tego rodzaju wypadzie w górach, które nie są pewne, czy jakaś wyprawa będzie odpowiednia do wykazywanych przez nie umiejętności narciarskich, mogą szukać w tym obszarze pomocy organizatorów skitur i ich instruktorów.

Siedziba firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]