Chcesz poznać Alpy od najlepszej strony? Zapisz się na skitury w tych górach

Potrzebujesz szczegółowych informacji o aktualnej ofercie wycieczki w Alpy Austriackie? Dobrze trafiłeś! Wejdź na www.exploruj.pl/gora/alpy/.

Entuzjaści gór, którzy znają już z każdej strony wszelkie trasy w w Sudetach, w Górach Świętokrzyskich oraz w Karpatach, nierzadko zaczynają wypatrywać nowych wrażeń i kartkują oferty eskapad w inne łańcuchy górskie Europy. Licznych z nich zainteresuje podróż w Alpy, gdzie przypuszczalnie pierwszy raz w życiu zmierzą się z trekkingiem oraz narciarstwem wysokogórskim.

Przepiękne Alpy – marzenie alpinistów z całego świata

Alpy są najwyższym górskim łańcuchem Starego Kontynentu, który obejmuje swoją powierzchnią kilka krajów, między innymi Słowenię, Włochy, Szwajcarię i – oczywiście – Francję, gdzie znajduje się najwyższy wierzchołek górski w Europie, czyli Mont Blanc, nazwany też Dachem Europy (ma on 4808 m n.p.m.). Niemniej jednak to nie jedyny czterotysięcznik w Alpach – pozostałe zjawiskowe szczyty, o zdobyciu których fantazjują wspinacze z całego świata, to przykładowo Dufourspitze – 4634 m n.p.m., Liskamm – 4527 m n.p.m. i Weisshorn – 4506 m n.p.m., jak również inne znaczące dla wspinaczki wierzchołki, jak Aiguille du Dru lub Trzy Szczyty Lavaredo. Alpy dzieli się na wyższe Alpy Zachodnie i niższe Alpy Wschodnie.

Wycieczki w Alpy – zachwycające doznanie

Jakie wyprawy w Alpy oferują polscy organizatorzy wycieczek oraz trekkingów w górach? Jest dużo interesujących propozycji adresowanych do entuzjastów gór o różnym poziomie doświadczenia. Ci, którzy nie mieli uprzednio styczności z narciarstwem wysokogórskim, ale posiadają wystarczającą wydolność fizyczną i nabyli już zręczność w jeździe na nartach, mogą wyjechać na siedmiodniowy skitour po terenach Południowego Tyrolu we Włoszech. Z kolei do bardziej zaawansowanych kierowane są wycieczki na austrackie via ferraty połączone ze szkoleniami pod okiem instruktora-przewodnika, co pozwala bezpiecznie podnosić swoje kwalifikacje. Tym, którym zależy głównie na części szkoleniowej, polecamy 10-dniowy Projekt 6000, który ma na celu szkolenie z podstaw bezpiecznego przemieszczania się w górach wysokich. Największym atutem takich wypraw jest to, że prowadzone są w ograniczonych, najczęściej 7-osobowych grupach, co sprawia, iż każdy z uczestników może liczyć na pełną uwagę szkoleniowców.

Z zawodowymi przewodnikami i szkoleniowcami, wycieczka w Alpy okaże się oszałamiającym doznaniem, niosącym dumę z przezwyciężania własnych ograniczeń, jak również podsycającym ochotę na więcej.

Siedziba firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]