Chcesz zwiedzić ciekawe miejsca w Małopolsce? Tu znajdziesz o nich informacje

Więcej w temacie fajnych miejsc w Małopolsce na visitmalopolska.pl.

Mimo, że Małopolska to jedno z najmniejszych polskich województw, ma ono sporo do zaoferowania zarówno odwiedzającym z innych części kraju, jak i zza granicy. Dzieje się tu dużo, toteż nieraz ciężko odnaleźć się w potopie informacji o godnych odwiedzenia zabytkach i planowanych wydarzeniach sportowych czy kulturalnych w Małopolsce.

Gdzie szukać rzetelnych informacji o interesujących miejscach w Małopolsce?

Żeby przybliżyć wszystkim ciekawe miejsca turystyczne tego regionu, stworzono witryna visitmalopolska.pl. Znajdziesz tu wiedzę nie tylko o najpiękniejszych miejscach oraz zabytkach w Małopolsce, ale także o ekspozycjach i eventach kulturalnych, sportowych czy folklorystycznych planowanych na jego terenie. Serwis prowadzi Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego w ramach MSIT, a więc Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. W czym pomoże serwis? Osoby planujące przyjazd do Małopolski o razu na stronie głównej zauważą mapę, na której błyskawicznie znajdą galerie i zabytki, schroniska, hotele i pensjonaty, a także Centra Informacji Turystycznej położone w różnych punktach Małopolski. Serwis pomaga zaplanować wizytę na południu Polski również pod kątem logistycznym, podając informacje zarówno o wypożyczalniach pojazdów i parkingach, jak i o dworcach i lotniskach. Natomiast dla tych, którzy z różnorodnych przyczyn nie mogą zobaczyć Małopolski na własne oczy, serwis przygotował wirtualne spacery pokazujące między innymi atrakcje narciarskie, urok lokalnego folkloru czy Małopolską Trasę Światowego dziedzictwa UNESCO.

Katalog konsulatów i proste rozmówki – ważne informacje dla cudzoziemców

Witryna visitmalopolska.pl nie zapomina także o zagranicznych przyjezdnych, którzy ochoczo odwiedzają Kraków, Zakopane czy inne południowe miejscowości. Informacje dodawane na stronie dostępne są w związku z tym w języku angielskim, ale prócz tego w m.in w języku słowackim, niemieckim, francuskim oraz rosyjskim. Niesłychanie przydatna dla obcokrajowców jest także sekcja Rozmówki, gdzie poznają najpopularniejsze słówka i sformułowania, które umożliwią im dogadać się z Polakami w codziennych sytuacjach, które mogą się im przydarzyć podczas podróży. Zagraniczni turyści znajdą tu listę ambasad i konsulatów zlokalizowanych na terenie województwa małopolskiego.

Siedziba firmy:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego