Wynajem szalunków – dobre strony

Wypożyczalnia szalunków - z kompletną ofertą zapoznasz się w tym miejscu.

Szalowanie jest wymieniane wśród najchętniej wykorzystywanych na budowach technologii. Na czym polega? Szalunek to swego rodzaju forma, w którą wylewany jest beton – zazwyczaj przy budowie fundamentów. Szalunki zwykle budowane są z drewna, ale łatwo zaobserwować również konstrukcje zrobione ze stali, a niekiedy również plastiku. Pozostałymi ważnymi częściami szalunków są dźwigary i podpory, bo te umożliwiają wypracowanie odpowiednich efektów. Niestety ze względu na duże ceny nie zawsze ekipy remontowe mają własne szalunki. Jeśli okażą się potrzebne, mają szansę bowiem po prostu je wypożyczyć – tym bardziej, że wynajem szalunków to dziś bardzo popularna usługa.

Wynajem szalunków – dla których ekip?

Zakup swoich szalunków okaże się trafionym rozwiązaniem dla firm często przyjmujących zlecenia na wykonanie fundamentów, gdyż jak przed momentem nadmieniliśmy, będą one do tego niezbędne. Jeżeli zaś wykonywanie fundamentów nie jest główną usługą naszej ekipy, warto rozważyć zalety, które oferuje nam wynajem szalunków. Czemu powinniśmy na niego postawić? Głównie ze względów ekonomicznych – wypożyczenie szalunków kilka razy w sezonie będzie bardziej korzystne niż ich zakup. Dobrze nadmienić również o wygodzie, gdyż przechowywanie sporadycznie wykorzystywanych szalunków może powodować duże wydatki.

O czym pamiętać przy poszukiwaniach wynajmu szalunków?

Jeśli zdecydujemy się na wynajem szalunków, powinniśmy dokładnie przemyśleć to, która firma nam je zapewni. Jak ją znaleźć? Najlepiej wybrać usługi ekipy specjalizującej się w dostawach sklejki dla ekip budowlanych – dzięki temu zyskamy pewność, że szalunki będą wytrzymałe oraz funkcjonalne. Bardzo istotna okaże się również obsługa kontrahenta – w przypadku, kiedy zbliża się czas startu prac nie możemy zaakceptować spóźnienia. W razie wątpliwości dobrze natomiast wejść do sieci, by sprawdzić, co o ofercie konkretnego przedsiębiorstwa sądzą wcześniejsi kontrahenci.

Siedziba firmy:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]