Charakterystyka podpór szalunkowych i ich wykorzystanie

Zobacz, gdzie nabyć podporę stropową, wejdź na https://sklep.abcszalunki.pl/18-podpory-stropowe.

Podpory stropowe to typ szalunków, bez których budowa wszelkich obiektów byłaby niewykonalna. Jak się je stosuje? Kiedy opłaca się wynająć podpory szalunkowe?

Podpora stropowa – rodzaje i jej funkcja

Wśród szalunków wyróżniamy podpory stropowe oraz deskowania do wykopów i ścienne. Ten pierwszy wariant wykorzystywany jest do podpierania stropów – z pomocą tego tymczasowego modułu konstrukcyjnego możliwe jest zalanie stropu betonem i właściwe jego uformowanie. Ważną rolę pełnią też stoliki szalunkowe oraz drewniane dźwigary – niezastąpione w czasie wykonywania prac budowlanych. Podpory szalunkowe mogą być wyprodukowane ze stali malowanej lub ocynkowanej ogniowo i mają opcję regulacji wysokości, co pozwala korzystać z nich w wielu sytuacjach. Zazwyczaj w sprzedaży dostępne są podpory o zakresie od 160 do 300 cm lub od 200 do 360 cm.

Podpory szalunkowe – czołowi producenci i możliwość wynajmu

Podpory stropowe charakteryzują się znaczną wytrzymałością, są również łatwe w montażu, a możliwości wykorzystania ich w budownictwie są ogromne. Wśród wiodących producentów warto wymienić szalunki Altrad, podpory Peri, a także elementy produkowane przez firmy Olan, Hunnebeck czy Pionart. Na szczególną uwagę zasługują podpory Peri, które wyróżniają się nowatorskimi rozwiązaniami, przemyślaną strukturą oraz znakomitą jakością. Podpory stropowe Peri są dostosowane do wykorzystywania nawet w najtrudniejszych warunkach. Obecnie dużo przedsiębiorstw budowlanych decyduje się na wynajem systemów szalunkowych – atrakcyjne ceny powodują, iż usługi te stają się coraz popularniejsze. Wypożyczenie podpór stropowych to też oszczędność czasu.

Siedziba firmy:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]