Atuty okien drewnianych

Więcej szczegółów o oknach drewnianych.

Okna wykonane z drewna powszechnie preferowane są nie tylko ze względu na wysokie walory estetyczne, ale także na ich trwałość. Ten naturalny surowiec gwarantuje elegancki wygląd, który pozostaje niezmienny przez długi czas. Jednakże nie tylko wygląd jest ważnym atutem tego rodzaju okien. Jakie są jeszcze powody, dla których warto je wybierać, nawet w przypadku, gdy ich cena jest nieco wyższa niż okien plastikowych?

Okna drewniane – przede wszystkim piękno

Każdy wielbiciel drewnianych przedmiotów, szczególnie tych mających związek z aranżacją domu, podkreśla niepowtarzalny klimat, który buduje materiał ten. Można również wybierać spośród wielu gatunków tego surowca, które miewają różny wygląd, barwę czy też inną fakturę, co stwarza ogromne możliwości wyboru oraz można dzięki temu zaspokajać różne oczekiwania i gusta. Drewno jest też niezaprzeczalnie ciepłe, wywołuje skojarzenia z domową przytulnością, jest więc świetnym wyborem do wytwarzania rozmaitych elementów wystroju wnętrz.

Inne ważne cechy okien drewnianych

Drewno daje różnorakie możliwości jeśli chodzi o produkcję okien. Przybierają one przeróżny wygląd oraz stylistykę. Drewniane ramy można malować na dowolne kolory, a także obrabiać, wykonując niepowtarzalne wzory. Tylko drewno może być wykorzystywane do restaurowania zabytkowych budynków, świetnie spisuje się także w przypadku osób chorujących na alergie. Nie posiada żadnych chorobotwórczych substancji, a nawet dobroczynnie wpływa na samopoczucie domowników, poprawiając klimat domu. Do tych plusów należy jeszcze dopisać to, że istnieje bardzo dużo skutecznych sposobów wydłużania trwałości drewnianych okien, a także fakt, iż drewno jest materiałem w pełni ekologicznym, zarówno jeżeli wziąć pod uwagę jego pozyskanie, jak i utylizacji, który to proces jest dość prosty i nie zagraża atmosferze. Czynniki te powodują, iż drewniane okna są bardziej godne polecenia niż okna wykonywane z PCV czy plastiku.

Siedziba firmy:
OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]