W jakich sytuacjach pomoże terapia małżeńska?

Uzyskaj więcej informacji o terapii małżeńskiej UK.

Każda para może wpaść w przeróżne problemy. Całe szczęście dzisiaj można sobie z nimi radzić wyjątkowo sprawnie. Świetnym wyjściem jest terapia małżeńska przeprowadzana przez terapeutę posiadającego niezbędne kwalifikacje i doświadczenie.

Terapia małżeńska – w jakich problemach może być pomocna?

Do terapeuty przychodzą pary zmagające się z bardzo różnymi problemami. Fachowiec pomaga pokonać trudności związane z niewiernością jednego z małżonków, a także udzieli pomocy w razie nałogów, jednak w takich sytuacjach często niezbędne będzie także specjalistyczne leczenie osoby. Psycholog okaże się być wsparciem w czasie choroby partnerów lub członków ich rodzin. Jest przydatny w momencie, gdy pomiędzy żoną i mężem rodzą się konflikty, których nie są w stanie przezwyciężyć samodzielnie. Uczestnictwo w terapii małżeńskiej pomoże także pokonać trudności i scementować związek. Lepsza staje się zdolność porozumiewania się między partnerami – dzięku czemu ich związek rozwija się, a nie tkwi w miejscu. Psychoterapeuta pomaga odkryć małżonkom jakie są ich wzajemne potrzeby i oczekiwania. Podkreśla on, że związek to nie wyłącznie branie, ale przede wszystkim oferowanie czegoś od siebie. Pomoc terapeuty sprawia, że możliwe jest określenie przyczyn , które leżą u podłoża małżeńskich problemów. Małżeństwo, które ma za sobą terapię małżeńską zdobyło umiejętności potrzebne do tego, żeby doskonale radzić sobie z problemami w następnych latach.

Terapia małżeńska – co wówczas, gdy mieszka się na Wyspach Brytyjskich?

Emigracja z Polski, która trafiła na Wyspy przyczyniła się do tego, że obecnie bez trudu znajdziemy polskiego psychologa również na brytyjskiej ziemi. Porozumiewanie się w języku polskim usprawnia terapię i zwiększa komfort małżeństwa, które zdecydowało się na usługi specjalisty. Też na emigracji opłaca się powalczyć o swoje małżeństwo, które nierzadko właśnie po wyjechaniu z kraju zaczyna zmagać się z przeróżnymi problemami. Należy wiedzieć, że terapia to nie wstyd, a z jej pomocą partnerstwo może wejść na całkowicie nowe tory. Rozejście się to zawsze rozwiązanie ostateczne.

Siedziba firmy:
Prywatny Gabinet Psychoterapii Systemowej
101 Lockhurst Lane (budynek Citybase)
CV6 5SF Coventry

Mob.: 074 694 36 339